Müvəkkilinin İnsan Hüquqları Şurasına təqdim etdiyi bəyanatlar
- “Azərbaycanda insan hüquqlarının təşviqi və qorunmasında Milli İnsan Hüquqları İnstitutu” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasında məcburi köçkünlərin hüquqlarının müdafiəsi vəziyyəti” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasında əlilliyi olan şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı vəziyyət” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasında inkişaf hüququnun həyata keçirilməsində perspektivlər və çağırışlar” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Ombudsmanının Universal Dövri İcmal üzrə fəaliyyəti” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasında Milli Preventiv Mexanizmin fəaliyyəti” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasında bərabərlik hüququnun təmin olunması və Ombudsmanın rolu” mövzusunda bəyanat
- Xocalı soyqırımı ilə bağlı yazılı bəyanat
- “Uşaq hüquqlarının qorunması və təşviq olunmasında Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) rolu” mövzusunda yazılı bəyanat
- Azadlıqdan məhrum edilmiş şəxslərin insan hüquqlarının müdafiəsi üzrə Panelə təqdim edilmiş yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin insan hüquqları sahəsindəki milli siyasətin implementasiyasında rolu” mövzusunda yazılı bəyanat
- Xocalı soyqırımının 24-cü il dönümü ilə bağlı yazılı bəyanat
- İnsan Hüquqları Şurasının 25-ci sessiyasında Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin "Müharibə şəraitində uşaq hüquqlarının müdafiəsi" mövzusunda çıxışı
- Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) əlilliyi olan şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi sahəsindəki fəaliyyəti” mövzusunda yazılı bəyanat
- “Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) hüquqi maarifləndirmə sahəsində innovativ yanaşması və təşəbbüsləri" mövzusunda yazılı bəyanat
- Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) inkişaf hüququ üzrə bəyanatı
- Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) uşaqlar və silahlı münaqişələr üzrə yazılı bəyanatı
- Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) mədəni hüquqlar üzrə yazılı bəyanatı

Statements submitted to Human Rights Council
- Written statement on National Human Rights Institution in Azerbaijan for the promotion and protection of human rights
- Written statement on State of human rights protection of internally displaced persons in the Republic of Azerbaijan
- Written statement on the situation on human rights protection of persons with disabilities in the Republic of Azerbaijan
- Written statement on Prospects and challenges of realisation of the right to development in the Republic of Azerbaijan
- Written statement on the activities of the Azerbaijani Ombudsman on the Universal Periodic Review
- Written statement on the activity of the National Preventive Mechanism (NPM) in the Republic of Azerbaijan
- Written statement on the provision of the rights to non-discrimination in the Republic of Azerbaijan and the role of the Ombudsman
- Written Statement on Khojaly Genocide
- Written Statement on the role of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan in protection and promotion of children’s rights
- Written Statement submitted to the Panel on the protection of the human rights of persons deprived of their liberty
- Written Statement on the role of the Commissioner for Human Rights of the Republic of Azerbaijan in implementation of the National Policies on Human Rights
- Written Statement on the 24th anniversary of the Khojaly Genocide
- Oral Statement of the Comissioner on protection of child rights in armed conflicts made at the 25th session of Human Rights Council
- Written Statement on the activities of the Commissioner for Human Rights of the Republic of Azerbaijan on the protection of the rights of persons with disabilities
- Written Statement on Innovative approach and initiatives of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan in legal education
- Written Statement on the Right to Development
- Written Statement of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan on children and armed conflict
- Written Statement of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan on the Cultural Rights