Ombudsmanın Cənub Regional Mərkəzi tərəfindən “Mənim hüquqlarım” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib
31-10-2023 1453 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Cənub Regional Mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Lənkəran bölgəsi üzrə şöbəsi və Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin Lənkəran rayonu üzrə təhsil sektorunun birgə təşkilatçılığı ilə rayonun Separadi kənd tam orta məktəbində “Uşaq Hüquqları Aylığı” çərçivəsində “Mənim hüquqlarım” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib.
Çıxış zamanı Ombudsmanın Cənub Regional Mərkəzinin rəhbəri Z.İsmayılov Müvəkkilin uşaq hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində fəaliyyəti barədə məlumat verib.
Tədbirdə uşaq hüquqlarının beynəlxalq müdafiə mexanizmləri, “Uşaq hüquqları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanunu, uşaq hüquqları sahəsində ölkəmizin qoşulduğu beynəlxalq sənədlərdən bəhs olunub.

An awareness raising event on the topic "My rights" was held by the Southern Regional Center of the Ombudsman
31-10-2023 1361 dəfə oxunub
During the “Child Rights Month long campaign”, the Southern Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Department for the Lankaran Region of the State Committee on Religious Associations of the Republic of Azerbaijan and the Lankaran district education branch of the Lankaran-Astara Regional Education Office jointly organized an awareness-raising event on the topic of “My rights” in the Separadi village general secondary school.
During the speech, the head of the Southern Regional Center of the Ombudsman, Z. Ismayilov, provided information  about the activities of the Ombudsman in protection of the children's rights.
The international child rights protection mechanisms, the Law of the Republic of Azerbaijan "On Children’s Rights", international documents that our country has joined in the field of children's rights were discussed at the event.