Avropa İttifaqının Tvinninq layihəsi çərçivəsində həyata keçirilmiş təlim səfərləri:
Avropa İttifaqı və Avropa Şurasının birgə həyata keçirdiyi “Yaxşı İdarəçilik üçün Tərəfdaşlıq II” birgə proqramı çərçivəsində “Azərbaycanda İstanbul Konvensiyası və digər gender bərabərliyi standartlarına dair məlumatlılığın artırılması” layihəsi üzrə Azərbaycanın müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri üçün təlim səfərləri:
Avropa İttifaqının dəstəyi və Avropa Şurasının (AŞ) təşkilatçılığı ilə “Şərq tərəfdaşlığı ölkələrində ayrı-seçkilik, nifrət zəminində cinayət qurbanlarının hüquqlarının müdafiəsi üçün məhkəmədənkənar mexanizmlər vasitəsilə ədliyyəyə çıxış imkanlarının (əlçatanlığının) gücləndirilməsi” adlı regional layihə:
BMT-nin dəstəyi ilə biznes və insan hüquqları sahəsində təcrübə mübadiləsi aparmaq məqsədilə təcrübə səfəri:
Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (KOICA) və Koreya Milli İnsan Hüquqları Komissiyasının (NHRCK) birgə təşkilatçılığı ilə Cənubi Koreya Respublikasının Seul və Seonqnam şəhərlərində keçirilmiş “İnsan hüquqları siyasətinin potensialının gücləndirilməsi ilə bağlı” təlim proqramı:
Türkiyə İnsan Hüquqları və Bərabərlik Qurumu (TİHEK) ilə əməkdaşlıq çərçivəsində imzalanmış Anlaşma Memorandumu əsasında həyata keçirilmiş təcrübə səfərləri:

Study visits conducted as part of the Project “Raising Awareness of the Istanbul Convention and other Gender Equality Standards in Azerbaijan” under the EU and CoE Joint Program “Partnership for Good Governance II (PGGII)”:
Georgia
Spain
Training organized by the EU and CoE within the framework of the regional project "Strengthening the Access to Justice through Non-Judiciary Redress Mechanisms for Victims of Discrimination and Hate Crime and Hate Speech in the Eastern Partnership Countries”:
Strasbourg
UN-supported study visit on the topic of Business and Human Rights:
Denmark
“Capacity Building for Human Rights Policy” training program jointly organized by Korea International Cooperation Agency (KOICA) and National Human Rights Commission of Korea (NHRCK):
South Korea
Study visits conducted under the Memorandum of Understanding signed with Human Rights and Equality Institution of Türkiye (TİHEK):