Avropa İttifaqının Tvinninq layihəsi çərçivəsində həyata keçirilmiş təlim səfərləri:
Avropa İttifaqı və Avropa Şurasının birgə həyata keçirdiyi “Yaxşı İdarəçilik üçün Tərəfdaşlıq II” birgə proqramı çərçivəsində “Azərbaycanda İstanbul Konvensiyası və digər gender bərabərliyi standartlarına dair məlumatlılığın artırılması” layihəsi üzrə Azərbaycanın müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri üçün təlim səfərləri:
Avropa İttifaqının dəstəyi və Avropa Şurasının (AŞ) təşkilatçılığı ilə “Şərq tərəfdaşlığı ölkələrində ayrı-seçkilik, nifrət zəminində cinayət qurbanlarının hüquqlarının müdafiəsi üçün məhkəmədənkənar mexanizmlər vasitəsilə ədliyyəyə çıxış imkanlarının (əlçatanlığının) gücləndirilməsi” adlı regional layihə:
BMT-nin dəstəyi ilə biznes və insan hüquqları sahəsində təcrübə mübadiləsi aparmaq məqsədilə təcrübə səfəri:
Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (KOICA) və Koreya Milli İnsan Hüquqları Komissiyasının (NHRCK) birgə təşkilatçılığı ilə Cənubi Koreya Respublikasının Seul və Seonqnam şəhərlərində keçirilmiş “İnsan hüquqları siyasətinin potensialının gücləndirilməsi ilə bağlı” təlim proqramı:
Türkiyə İnsan Hüquqları və Bərabərlik Qurumu (TİHEK) ilə əməkdaşlıq çərçivəsində imzalanmış Anlaşma Memorandumu əsasında həyata keçirilmiş təcrübə səfərləri: