Ombudsman “Human Rights Watch” təşkilatına açıq məktub ünvanlayıb
Ombudsmanın Ermənistanın Azərbaycan xalqına qarşı irqi ayrı-seçkilik və nifrət zəminində həyata keçirdiyi etnik təmizləmə və deportasiya siyasəti ilə bağlı beynəlxalq insan hüquqları təşkilatlarına, xarici ölkələrin ombudsmanlarına və milli insan hüquqları təsisatlarına açıq məktubu
Amerikalı konqresmenlərin ölkəmizə qarşı qərəzli açıqlamalarına Ombudsmanın reaksiyası
Beynəlxalq Ədalət Məhkəməsinin Azərbaycanın Ermənistana qarşı irəli sürdüyü beynəlxalq hüquqi iddialarına, o cümlədən Ermənistanın mina təhdidi ilə əlaqədar faktlara baxmaq qərarına Ombudsmanın reaksiyası
Qazax rayonunun Quşçu Ayrım kəndi ərazisində baş vermiş mina partlayışına Ombudsmanın reaksiyası
ABŞ Konqresinin İnsan Hüquqları Komissiyasında ölkəmizə qarşı səsləndirilən əsassız fikirlərə dair Ombudsmanın reaksiyası
Füzulinin Zərgər kəndində baş vermiş hərbi sursat partlayışına Ombudsmanın reaksiyası
Ermənistan ərazisindən sonuncu azərbaycanlıların deportasiyasının ildönümü ilə bağlı Ombudsmanın müraciəti
Qazaxın Qızılhacılı kəndində baş vermiş mina partlayışına Ombudsmanın reaksiyası
Cəbrayılda baş vermiş mina partlayışlarına Ombudsmanın reaksiyası
Tərtər və Ağdamda baş vermiş mina partlayışları ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Ağdamın Əhmədağalı kəndində baş vermiş mina partlayışı ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Xocalı şəhərində növbəti kütləvi məzarlığın aşkarlanması ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Ermənistan tərəfindən törədilən növbəti silahlı təxribatlarla bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Azərbaycanın işğaldan azad olunan Xocalı rayonunda kütləvi məzarlığın aşkar edilməsi faktına Ombudsmanın reaksiyası
Xocavənddə yerləşən məktəbdə partlayıcı tələ qurğusunun aşkarlanması ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Ombudsmanın Füzulidə baş vermiş mina hadisəsi ilə bağlı reaksiyası
Qarabağda yaşayan erməni əsilli vətəndaşların hüquq və azadlıqlarının təmini və müdafiəsi ilə bağlı Ombudsmanın açıqlaması
Qubadlı və Zəngilanda insan qalıqlarının aşkar olunması ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusunun minaya düşməsi barədə Ombudsmanın reaksiyası
Ombudsmanın Azərbaycan səfirliyinə qarşı erməni əsilli şəxslər tərəfindən törədilən təxribatla bağlı reaksiyası
Avropa Şurasının insan hüquqları üzrə komissarının bəyanatına Azərbaycan Ombudsmanının cavabı
Şuşada növbəti kütləvi məzarlığın aşkarlanması ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Beynəlxalq Cinayət Məhkəməsinin keçmiş baş prokuroru L.M.Okamponun Azərbaycan əleyhinə yaydığı əsassız və qərəzli “ekspert rəyi”nə Ombudsmanın reaksiyası
BMT-nin İnsan Hüquqları Şurasının bəzi xüsusi məruzəçilərinin və müstəqil ekspertinin Xankəndi-Laçın yolundakı vəziyyətlə bağlı yayılmış bəyanatına Ombudsmanın reaksiyası
Avropa Şurasının baş katibinin Xankəndi-Laçın yolu ilə bağlı bəyanatına Ombudsman Səbinə Əliyevanın reaksiyası
Ombudsmanın Ermənistan tərəfindən törədilən beynəlxalq ekoloji cinayətlərlə bağlı müraciəti
Kəlbəcərdə mülki şəxsin minaya düşməsi ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Ermənistan tərəfindən əsir götürülmüş və qanunsuz olaraq azadlıqdan məhrum edilmiş hərbi qulluqçularımızın dərhal azad olunması ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ermənistanın növbəti silahlı təxribatı ilə bağlı Ombudsmanın müraciəti
Ombudsmanın Ermənistan tərəfindən əsir götürülmüş və qanunsuz olaraq azadlıqdan məhrum edilmiş Azərbaycan hərbi qulluqçusunun həbs müddətinin uzadılmasına etirazı
Şuşa həbsxanası ərazisində kütləvi məzarlığın aşkarlanması faktı ilə bağlı Ombudsmanın reaksiyası
Ombudsmanın Ermənistan silahlı qüvvələrinin növbəti təxribatı ilə bağlı müraciəti
Ombudsmanın Ermənistan tərəfindən əsir götürülmüş Azərbaycan hərbi qulluqçularının qanunsuz olaraq azadlıqdan məhrum edilmələrinə etirazı
Ombudsmanın Tərtərdə baş vermiş mina partlayışı nəticəsində mülki şəxslərin həlak olması faktı ilə əlaqədar dünya ictimaiyyətinə çağırışı
Şuşa rayonu Allahqulular kəndi istiqamətində Ermənistanın mina təxribatı ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ombudsmanın Başlıbel qətliamının 30-cu ildönümü ilə bağlı beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Azərbaycan Ombudsmanı Ermənistanda saxlanılan hərbi qulluqçularımızın hüquqlarının təmini məqsədilə beynəlxalq təşkilatlara növbəti dəfə məktub ünvanlayıb
Ermənistan tərəfindən saxlanılan Azərbaycan hərbi qulluqçusuna qarşı işgəncə və qeyri-insani rəftarla bağlı faktlara dair Ombudsmanın müraciəti
Ombudsmanın Ermənistan silahlı qüvvələrinin növbəti təxribatı ilə bağlı müraciəti
Ombudsmanın Ağdam rayonunun Ergi düzü adlanan ərazisində tapılan məzarlıqla əlaqədar beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ombudsmanın 4 Aprel - Beynəlxalq Mina Xəbərdarlığı və Mina Aksiyasına Yardım Günü ilə əlaqədar beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ombudsmanın Ermənistan tərəfinin Azərbaycanın Qarabağ iqtisadi rayonu ərazisində Xankəndi-Xəlfəli-Turşsu torpaq yolunda törətdiyi növbəti hərbi təxribata münasibəti
Ombudsmanın Ermənistanın Azərbaycana qarşı törətdiyi müharibə və ekoloji cinayətlərlə bağlı beynəlxalq insan hüquqları təşkilatlarına növbəti müraciəti
Ombudsmanın BMT-nin İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarı cənab Volker Türkə müraciəti
Ombudsmanın “Human Rights Watch” təşkilatının 2022-ci il üzrə hesabatında əks olunmuş iddialara cavabı
Ombudsmanın UNICEF-in İcraçı Direktoru Katerina Rasselə müraciəti
Ombudsmanın Kəlbəcərdə baş vermiş mina partlayışı ilə bağlı beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ombudsmanın Ermənistanın mina terrorunun qarşısının alınması məqsədilə beynəlxalq ictimaiyyətə çağırışı
Ombudsmanın Füzuli və Tərtərdə baş vermiş mina partlayışları ilə bağlı beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ombudsmanın xarici ölkələrdə Azərbaycanın diplomatik nümayəndəliklərinə edilən hücumlarla bağlı müraciəti
Ermənistanın insan tələfatı ilə nəticələnən növbəti terror aktı ilə bağlı Azərbaycan Ombudsmanının müraciəti
Ermənistanın müharibə zamanı istifadə etdiyi kasetli mərmidən qalan subsursatların partlaması nəticəsində mülki şəxsin həlak olması ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə çağırışı
Ombudsmanın 21 Sentyabr - Beynəlxalq Sülh Günü ilə bağlı müraciəti
Ombudsmanın 30 Avqust - Beynəlxalq İtkin Düşmüş Şəxslər Günü ilə əlaqədar videomüraciəti
Azərbaycan Ombudsmanının BMT-nin İnsan Hüquqları Şurasının 47-ci sessiyasında Ermənistan Ombudsmanının səsləndirdiyi bəyanatla bağlı etirazı
Ombudsmanın minalanmış ərazilərlə bağlı BMT-nin İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarına müraciəti
Azərbaycan Ombudsmanının Mişel Baçelet və Dunya Miyatoviçə Ermənistan Ombudsmanının regionda sülhə zərbə vuran fəaliyyəti haqqında müraciəti
Ombudsmanın 4 aprel - Beynəlxalq Mina Xəbərdarlığı və Mina Aksiyasına Yardım Günü ilə əlaqədar videomüraciəti
Ombudsmanın “Human Rights Watch” təşkilatının 19 mart 2021-ci il tarixli hesabatında Ermənistan əsirlərinə qarşı pis rəftara dair iddiaları ilə bağlı şərhi
Azərbaycan Ombudsmanının Avropa Ombudsman İnstitutunun Baş katibinin bəyanatına cavab olaraq həmin qurumun prezidenti və idarə heyəti üzvlərinə açıq məktubu
Ermənistan tərəfindən terrorçu qruplaşmalar və muzdluların istifadə edilməsi faktları ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq təşkilatlara müraciəti
30 noyabr - Kimyəvi Müharibə Qurbanlarının Anım Günü ilə əlaqədar Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərinin azad olunması və məcburi köçkünlərin hüquqlarının bərpa edilməsi ilə bağlı Ombudsmanın videomüraciəti
Ombudsmanın Zəfər münasibətilə videomüraciəti
Ermənistan tərəfinin hərbi əsirlərlə rəftarına dair Ombudsmanın beynəlxalq təşkilatlara müraciəti
İşğal altında olan ərazilərdə Ermənistanın törətdiyi ekoloji terror və Şuşa meşələrinin məhv edilməsi ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti
Ermənistan tərəfindən kobud şəkildə pozulmuş uşaq hüquqları ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq təşkilatlara müraciəti
Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin Azərbaycanın mülki yaşayış məntəqələrinə intensiv raket hücumları ilə bağlı Ombudmanın videomüraciəti
UNICEF-in 28 oktyabr 2020-ci il tarixli bəyanatına Ombudsmanın etirazı
Ermənistanın Gəncə şəhərinə raket hücumları nəticəsində "İmamzadə" Kompleksinin dağıntılara məruz qalması barədə Ombudsmanın videomüraciəti
Tərtər şəhər qəbiristanlığının qəsdən ağır artilleriyadan intensiv atəşə tutulması ilə bağlı Ombudsmanın Müraciəti
Ombudsmanın UNICEF-in regional direktoruna müraciəti
Ermənistanın Azərbaycana qarşı davam edən hərbi təcavüzü nəticəsində baş vermiş insan tələfatı və dağıntılarla bağlı Ombudsmanın videomüraciəti
“Amnesty International” təşkilatının Azərbaycana qarşı qərəzli bəyanatı ilə bağlı Ombudsmanın müraciəti
Bakı-Tbilisi-Ceyhan neft boru kəmərinin kaset bombalarla atəşə tutulması ilə bağlı Ombudsmanın beynəlxalq ictimaiyyətə müraciəti

Ombudsman’s Reaction to the mine explosion in Tartar and Aghdam
Ombudsman’s Reaction to the Mine Explosion that occurred in Ahmadaghali village of the Aghdam District
Ombudsman's reaction in connection with the discovery of another mass grave in Khojaly city
Ombudsman’s Reaction to Armenia’s Recent Armed Provocations
Ombudsman’s Reaction to the fact of the discovery of a mass grave in the liberated Khojali district of Azerbaijan
Ombudsman's Reaction to the discovery of an explosive device in the secondary school in Khojavend
Ombudsman's Reaction to the Mine Explosion Incident occurred in Fuzuli
Ombudsman's Statement on ensuring and protecting the rights and freedoms of the Armenian-origin citizens living in Karabakh
Ombudsman's Reaction to Armenia's next mine terror
Ombudsman's Reaction to the Discovery of Human Remains in Gubadli and Zangilan
Ombudsman's Reaction to the fact of landmine stepping by a serviceman of the Army of Azerbaijan
Ombudsman's Reaction to the provocations carried out by persons of Armenian origin against the Azerbaijani Embassy
Ombudsman's Response to the statement of the Commissioner for Human Rights of the Council of Europe
Ombudsman's reaction regarding the discovery of another mass grave in Shusha
Ombudsman's reaction to the groundless and biased "expert opinion" against Azerbaijan by the former chief prosecutor of the International Criminal Court, L.M. Ocampo
Ombudsman's reaction to the statement of some special rapporteurs and an independent expert of the UN Human Rights Council regarding the situation on the Khankendi-Lachin road
Ombudsman's Reaction in response to the last Statement of the Secretary General of the Council of Europe
Ombudsman's Appeal regarding international environmental crimes committed by Armenia
The Ombudsman's Reaction regarding the civilian's stepping on a landmine in Kalbajar
Ombudsman's Appeal to the international community regarding the immediate release of our military servicemen who were captured and unlawfully deprived of their freedom by Armenia
Ombudsman's Appeal concerning Armenia's next armed provocation
Ombudsman's Protest against the extension of the prison term of the Azerbaijani serviceman captured by Armenia and illegally deprived of freedom
Ombudsman's Reaction regarding the discovery of a mass grave in the territory belonging to Shusha Prison
Ombudsman's Appeal regarding the next provocation of the Armenian armed forces
Ombudsman's Protest to the illegal deprivation of liberty of Azerbaijani servicemen captured by Armenia
Ombudsman's Call to the world community regarding the fact of the killing of civilians due to a mine explosion in Tartar
Ombudsman's Appeal to the international community regarding Armenia's mine provocation in the direction of Allahgulular village of Shusha district
Ombudsman's Appeal to international community regarding the 30th anniversary of the Bashlibel Massacre
The Ombudsman of Azerbaijan once again appealed to international organizations to ensure the rights of our servicemen detained in Armenia
Ombudsman's Appeal regarding the facts of torture and inhumane treatment of the serviceman of Azerbaijan captured by Armenia
Ombudsman's Appeal regarding the next provocation of the armed forces of Armenia
Ombudsman's Appeal to the international community regarding the gravesite found in the Ergi plain of the Aghdam district
Ombudsman's Appeal to the international community regarding 4 April - the International Day for Mine Awareness and Assistance in Mine Action
Opinion of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan regarding Armenia's next military provocation on the Khankendi - Khalfali - Turshsu dirt road in the Karabakh Economic Region of Azerbaijan
Ombudsman's Next Appeal to international human rights organizations concerning war crimes and ecocide committed by Armenia against Azerbaijan
Ombudsman's Appeal to Mr. Volker Türk, the United Nations High Commissioner for Human Rights
Ombudsman's response to the allegations reflected in the report of Human Rights Watch for 2022
Ombudsman's Open Letter to Catherine Russell, the UNICEF Executive Director
Ombudsman's Message to the international community concerning the mine explosion in Kalbajar
Ombudsman's Message to the international community for the prevention of mine terrorism of Armenia
Ombudsman's Message to the international community concerning mine explosions in Fuzuli and Tartar
Ombudsman's Message concerning the Attacks on the Diplomatic Missions of Azerbaijan in Foreign Countries
Ombudsman's Message concerning the next terror act of Armenia resulted in human casualties
Ombudsman's Message to the international community on the death of a civilian killed by the explosion of submunitions used by Armenia during the hostilities
Ombudsman's Appeal in connection with September 21 - the International Day of Peace
Ombudsman's Video Message on the occasion of August 30 - International Day of the Victims of Enforced Disappearances
Azerbaijani Ombudsman's protest against the statement made by the Armenian Ombudsman at the 47th Session of the UN Human Rights Council
Ombudsman's Appeal to the United Nations High Commissioner for Human Rights with regard to minefields
Azerbaijani Ombudsman's Appeal to Michelle Bachelet and Dunja Mijatovic on the activities of the Armenian Ombudsman that undermines peace in the region
Ombudsman's video message on April 4 - International Day for Mine Awareness and Assistance in Mine Action
Ombudsman's commentary on the report of the Human Rights Watch, dated 19 March 2021, alleging the ill-treatment towards Armenian POWs
Ombudsman's open letter to the European Ombudsman Institute in response to the statement of the Secretary-General of this institute
Ombudsman's Appeal to international organizations concerning the recruitment of terrorist groups and mercenaries by Armenia
Ombudsman's Appeal in connection with November 30 - the Day of Remembrance for all Victims of Chemical Warfare
Ombudsman's video message regarding the liberation of the occupied territories of Azerbaijan and the restoration of the rights of the IDPs
Ombudsman's video message on the occasion of the Victory
Ombudsman's Appeal concerning the treatment of POWs by Armenia
Ombudsman's Appeal concerning eco-terrorism of Armenia in the occupied territories of Azerbaijan and the intentional fires on forests of Shusha region
Ombudsman's Appeal to international organizations concerning blatant violations of children's rights by Armenia
Ombudsman's video message concerning missile attacks by Armenian Armed Forces on Azerbaijani civilian settlements
Ombudsman's Letter of Protest to the UNICEF concerning its Statement dated 28 October 2020
Ombudsman's video message on damage to Imamzada Religious Complex caused by missile attacks on Ganja city
Ombudsman's Appeal on heavy artillery shelling of the cemetery in Tartar City of Azerbaijan
Ombudsman's Appeal to the UNICEF Regional Director
Ombudsman's video message on human casualties and destructions caused by the ongoing aggression of the Armenian armed forces
Ombudsman's Open Letter to Amnesty International concerning its biased statement
Ombudsman's Appeal concerning the attacks on Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC) Oil Pipeline with prohibited cluster munitions