Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzi videokonfrans vasitəsilə maarifləndirici tədbir keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Quba Regional Mərkəzi tərəfindən “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Quba Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sistemlərinin əməkdaşları və fəal oxucularının iştirakı ilə videokonfrans vasitəsilə maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev müqəddəs Ramazan Bayramı və 28 May - Respublika Günü münasibətilə Müvəkkilin təbriklərini iştirakçılara  çatdırıb, Ombudsmanın təşəbbüsü ilə keçirilən aylıqlar barədə geniş məlumat verib.
Diqqətə çatdırılıb ki,  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 18 iyun 2007-ci il tarixli Sərəncamı ilə iyunun 18-i ölkəmizdə “İnsan Hüquqları Günü”  kimi qeyd olunur.  Bununla əlaqədar olaraq Müvəkkilin təşəbbüsü ilə 18 may – 18 iyun tarixlərində ölkəmizdə  “İnsan Hüquqları Aylığı” keçirilir.
Xüsusi karantin rejimində də Ombudsman təsisatı tərəfindən daxil olan müraciətlərə həssaslıqla yanaşıldığı, insanların hüquqların qorunması və təmini məsələlərinin daim diqqət mərkəzində saxlanıldığı qeyd edilib.

26-05-2020 1304 dəfə oxunub
Guba Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan held an awareness-raising event for Guba Centralized Library Systems employees and active readers in the frame of the Human Rights Month-Long Campaign.
After greetings and congratulating the participants on the Holy Ramadan and May 28- Republic Day, the head of the Regional Center, Bahruz Afandiyev gave them broad information about month-long campaigns organized on the initiative of the Ombudsman, mentioned that each year, June 18 is celebrated as Human Rights Day in the country according to the relevant Presidential Order of June 18, 2007. In this regard, on the initiative of the Ombudsman, the period between May 18 and June 18 is celebrated as a month-long campaign on human rights.
It was also underlined that amid the special quarantine regime declared in the country, all incoming applications to the Ombudsman are being approached sensitively and the issues of protecting and ensuring human rights as are always kept under control.