Ombudsman Aparatının əməkdaşı Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan konfransda çıxış edib
04-11-2023 1484 dəfə oxunub
Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzi tərəfindən Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş “Ümummilli Lider Heydər Əliyevin apardığı hüquqi islahatlar və onların əhəmiyyəti” mövzusunda elmi-praktiki konfrans keçirilib.
Bir sıra dövlət qurumlarının, ali təhsil müəssisələrinin, qeyri-hökumət təşkilatlarının və media subyektlərinin nümayəndələrinin iştirak etdiyi konfransda Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Müqalib Mahmudovun “Heydər Əliyev və Azərbaycanda insan hüquqları sahəsində islahatlar” adlı çıxışı dinlənilib.
Çıxışda görkəmli ictimai-siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə insan hüquqları üzrə qanunvericilik bazasının və institusional mexanizmlərin formalaşdırılması, ilk dövlət proqramının təsdiq edilməsi, Ombudsman təsisatının yaradılması və əldə olunmuş digər uğurlardan bəhs olunub.

A staff member of the Ombudsman Office spoke at the conference dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev
04-11-2023 1408 dəfə oxunub
The Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives held a scientific-practical conference dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev on the topic of “The legal reforms conducted by the National Leader Heydar Aliyev and their significance."
At the conference attended by representatives from several state authorities, higher education institutions, non-governmental organizations, and media entities, the Head of the Unit in the Department for Cooperation with International and Civil Society Organizations of the Ombudsman Office of Azerbaijan, Mugalib Mahmudov, delivered a speech on the topic “Heydar Aliyev and reforms in the field of human rights in Azerbaijan.'"
During the speech, it was spoken about the achievements attained under the leadership of the distinguished public and political figure and statesman, Heydar Aliyev, such as the development of Azerbaijan's legal framework and institutional mechanisms on human rights, the preparation of the first state program, the establishment of the Ombudsman Institution, and others.