Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzi tərəfindən uşaq hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirilib
04-04-2024 2475 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən 2024-cü il üzrə təsdiq olunmuş insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi və təşviqində səmərəliliyin artırılması ilə bağlı maarifləndirməyə dair tədbirlər planının icrası çərçivəsində Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzi tərəfindən Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Gəncə şəhər İnternat tipli xarici dillər təmayüllü Gimnaziyasında “Uşaqlara qarşı zorakılığın yolverilməzliyi” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri S.Abbasov iştirakçılara Müvəkkilin uşaq hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində fəaliyyəti, həmçinin bu sahədə mövcud olan milli qanunvericilik aktları və beynəlxalq sənədlər barədə ətraflı məlumat verib.
İnteraktiv şəkildə davam edən müzakirələr zamanı tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Ombudsman’s West Regional Center held an awareness-raising event on the protection of children's rights
04-04-2024 2385 dəfə oxunub
Within the framework of the implementation of measures under the 2024 Action Plan to Increase the Effectiveness of Protection and Promotion of Human Rights and Freedoms, approved by Sabina Aliyeva, the West Regional Center of the Ombudsman organized an awareness-raising event on the topic of "The Inadmissibility of Violence Against Children" at the Ganja city International Boarding School with a Foreign Language Profile under the Ministry of Education of Azerbaijan.
During the event, S. Abbasov, the head of the Regional Center, gave detailed information to the participants about the Ombudsman’s activities in the protection of children's rights. He also spoke about the national and international legal documents in the respective field.