Ombudsman növbəti vətəndaş qəbulu keçirib
Müvəkkil müraciət etmiş vətəndaşları fərdi qaydada qəbul edib. Bəzi məsələlər yerində həll olunub, digər qaldırılan məsələlərin isə nəzarətdə saxlanılacağı və onların həlli istiqamətində müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin vətəndaşların müraciətlərinə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması məqsədilə Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi, e-mail ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciət edə biləcəkləri söylənilib.

Ombudsman Held Next Citizen Reception
The Commissioner received citizens who had submitted requests in private. Some issues were resolved on-site, while it was said that other issues raised would be kept under supervision and relevant state bodies would be approached for their addressing.
During the reception, citizens were provided with legal advice. In addition, they were informed that for more efficient and prompt handling of their requests, they can reach the Ombudsman Office via the 916 Call Center, which operates 24/7, as well as through email, mail, fax, and social media platforms.