Ahıl şəxslər üçün bərabərlik hüququna həsr olunan “Fiziki aktivliyin yaşı yoxdur" adlı tədbir təşkil edilib.
15-06-2024 2348 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən elan olunan “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində bərabərlik hüququna həsr olunan “Fiziki aktivliyin yaşı yoxdur" adlı tədbir təşkil olunub.
Tədbirdə iştirak edən Ombudsman Aparatının əməkdaşı Yeganə Quliyeva ahıl şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi sahəsində Ombudsmanın fəaliyyəti haqqında iştirakçılara geniş məlumat verib.
Yekunda ahılların bərabərlik hüquqlarının müdafiəsi və ahıllara göstərilən dövlət qayğısı ilə bağlı məsələlər geniş formada müzakirə olunub, fikir mübadiləsi aparılıb, suallar cavablandırılıb.

An event titled “Physical activity has no age” dedicated to the right to equality for the elderly people was organized
15-06-2024 2268 dəfə oxunub
An event titled “Physical activity has no age” dedicated   to the right to equality for the elderly people was organized
An event “Physical activity has no age” dedicated to the right to equality for the elderly people was organized in the social service institution for the elderly people under the Ministry of Labor and Social Protection of Population of Azerbaijan during the “Human Rights Month-Long Campaign” declared by the Ombudsman, Sabina Aliyeva.
The employee of the Ombudsman Office, Yegana Guliyeva informed the participants about the activities of the Ombudsman in the field of protection of the rights of elderly people.
At the end, the issues related to the right to equality for the senior citizens and the state care for them were broadly discussed and questions were answered.