08-08-2024 2759 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva avqustun 7-də Bakı şəhərində növbəti vətəndaş qəbulu keçirib.
Qəbul üçün müraciət etmiş vətəndaşların hər biri Müvəkkil tərəfindən fərdi qaydada qəbul edilib. Bəzi məsələlərin yerində həlli ilə bağlı zəruri tədbirlər görülüb, araşdırma tələb edən digər məsələlərin isə nəzarətdə saxlanılacağı və mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması istiqamətində müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin müraciətlərə daha effektiv və çevik şəkildə baxılması üçün Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi, e-mail ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu haqqında məlumat verilib.

08-08-2024 2760 dəfə oxunub
The Human Rights Commissioner of Azerbaijan, Sabina Aliyeva held the next citizen reception on August 7, 2024.
Each citizen who applied for an appointment was individually received by the Commissioner. Necessary measures have been taken to resolve some issues on-site. Furthrmore, it was said the other matters, requiring investigation will be monitored, and relevant state agencies will be contacted to ensure they are addressed in accordance with existing legislation.
During the reception, citizens were provided legal advice. Additionally, information was given about the various methods of application available for more efficient and flexible handling of requests, including the 24/7 Call Center (916), email addresses, postal services, a fax, and social media platforms through which requests can also be submitted.