Jurnalist yazı və Uşaq rəsm müsabiqələri ilə bağlı ELAN
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) 10 Dekabr - Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü münasibətilə ənənəvi Jurnalist yazı və Uşaq rəsm müsabiqələrini elan edir.
BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri, Azərbaycanda 2024-cü ilin “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi və ölkəmizin BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP29) ev sahibliyi etməsi çərçivəsində cari ildə hər iki müsabiqə “İqlim dəyişikliyi və insan hüquqları” mövzusuna həsr olunub.
Jurnalist yazı müsabiqəsinin tələbləri:
• Anket doldurulmalıdır (müəllif haqqında qısa məlumat, əlaqə telefonları), anket forması Ombudsman Aparatının internet səhifəsində müvafiq elanla bağlı xəbərin linkində paylaşılmışdır);
Uşaq rəsm müsabiqəsinin tələbləri:
• Anket doldurulmalıdır (iştirakçı uşaq haqqında qısa məlumat, əlaqə telefonları), anket forması Ombudsman Aparatının internet səhifəsində müvafiq elanla bağlı xəbərin linkində paylaşılmışdır);
Qeyd: Müsabiqənin mövzusuna uyğun olmayan mövzularda çəkilmiş rəsmlər nəzərə alınmayacaq. Qalib hesab edilmiş rəsmlər geri qaytarılmır. Digər iştirakçılar rəsmləri müsabiqə başa çatdıqdan sonra 10 gün ərzində geri götürə bilərlər.
Müsabiqə üçün həm jurnalist yazıları, həm da uşaq rəsmləri 02 dekabr 2024-cü il saat 18:00-dək Ombudsman Aparatına (Ü.Hacıbəyli küçəsi, 80, Hökumət Evi, Il qapı) təqdim edilməlidir.

ANNOUNCEMENT of the Journalistic Writings and Children’s Drawing Competititons
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan announces traditional journalistic writings and children's drawing competitions on the occasion of December 10, International Human Rights Day.
Given that one of the goals of the UN SDGs is to combat climate change, and that 2024 is declared in Azerbaijan as the “Green World Solidarity Year”, and that our country will host the 29th session of the Conference of the Parties to the UN FCCC (COP29), the present year, the theme of both competitions is “Climate Change and Human Rights”.
Journalistic Writings Competitition Requirements:
Note: Drawings that are not relevant to the theme of the competition will not be considered. Participants can retrieve their drawings within 10 days after the end of the competition. Winning drawings will not be returned.
For the competition, both journalistic writings and children's drawings must be submitted to the Ombudsman's Office (80 U.Hacıbəyli Street, Government House, Entrance II) by December 3, 2023, until 18:00.