Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Nəzarətində Ulu Öndərin 100 illik yubileyinə həsr edilmiş tədbir keçirilib
25-06-2023 1451 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın təşəbbüsü əsasında Ombudsman Aparatı və Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) birgə təşkilatçılığı ilə DSX-nın Sərhəd Nəzarətində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və hüquqi dövlət quruculuğu” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ombudsman Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Müqalib Mahmudov məruzə ilə çıxış edərək, ölkəmizin müstəqilliyini bərpa etdikdən sonra xalqın təkidli tələbi ilə hakimiyyətə qayıdan Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən dövlətçilik, qanunçuluq, demokratik, hüquqi dövlət quruculuğu və insan haqlarının qorunması kimi ali məqsədlərə nail olmaq istiqamətində mütərəqqi addımların atıldığını bildirib.
Qeyd olunub ki, bu gün Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən mütərəqqi islahatlar məhz insan hüquqlarının etibarlı müdafiəsinə və vətəndaş məmnunluğuna xidmət edir.

An event dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader was held at the Border Control of the State Border Service
25-06-2023 1372 dəfə oxunub
On the initiative of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, with the joint organization of the Ombudsman Office and the State Border Service (SBS), an event on the topic "Heydar Aliyev and legal state building" was held in the SBS Border Control, which was dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev.
While speaking at the event, Mugalib Mahmudov, the head of Unit at the Department of Cooperation with International and Civil Society Organizations in the Ombudsman Office, said that by returning the Great Leader Heydar Aliyev to power at the insistence of the people after restoring the independence of our country, progressive actions have been taken to achieve such higher goals like as statehood, rule of law, democratic and legal state-building, and protection of human rights.
It was noted that the progressive reforms implemented today under the leadership of President Ilham Aliyev serve to ensure reliable protection of human rights and citizen satisfaction.