Masallıda “Konstitusiya və Suverenlik İli” ilə əlaqədar tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Cənub Regional Mərkəzi,  Lənkəran-Astara Regional Gənclər və İdman İdarəsinin Masallı rayonu üzrə sektoru, Masallı Rayon İcra Hakimiyyəti, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Masallı regional bölməsi, Lənkəran-Astara Regional Mədəniyyət İdarəsinin Masallı rayonu üzrə nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 2025-ci ilin Azərbaycan Respublikasında “Konstitusiya və Suverenlik İli” elan edilməsi ilə əlaqədar “Dövlətin suverenliyi və Konstitusiyanın aliliyi prinsipi” mövzusunda tədbir təşkil olunub.
Tədbirdə dövlət qurumlarının nümayəndələri, idarə, müəssisə rəhbərləri və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Ombudsmanın Cənub Regional Mərkəzinin rəhbəri Ziya İsmayılov tədbirdə çıxış edərək, 1995-ci il noyabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının ilk Konstitusiyasının qəbul olunması ilə ölkəmizdə genişmiqyaslı qanunvericilik və institusional islahatların əsasının qoyulduğunu bildirib.
Eyni zamanda, İkinci Qarabağ müharibəsində əldə olunmuş tarixi Zəfər və 2023-cü il sentyabrın 19–20-də həyata keçirilmiş lokal xarakterli antiterror əməliyyatı nəticəsində ölkəmizin ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin tam bərpa edildiyi, Azərbaycan Konstitusiyasının hüquqi qüvvəsinin bütün ərazilərdə bərqərar olduğu diqqətə çatdırılıb.

An event on the occasion of the "Year of the Constitution and Sovereignty" was held in Masalli
The South Regional Center of the Ombudsman of Azerbaijan organized an event in Massalli district on the "Sovereignty of the State and the Principle of the Supremacy of the Constitution" as 2025 was proclaimed as the "Year of Constitution and Sovereignty" in Azerbaijan. The event was conducted jointly with the Lankaran-Astara Regional Youth and Sports Department, the District Executive Power, the district regional department of the State Committee for Work with Religious Institutions, and the district representation of the Lankaran-Astara Regional Culture Department.
The government officials, heads of departments, enterprises, and public audience took part in the event.
During his speech at the event, Ziya Ismayilov, Head of the South Regional Center of the Ombudsman, said that the adoption of the first 1995 Constitution of the Republic of Azerbaijan laid the foundation for broad legislative and institutional reforms in the country.
Furthermore, it was noted that the historic Victory achieved in the Second Karabakh War and the local anti-terrorist operations carried out on 19-20 September 2023 have resulted in the territorial integrity and sovereignty of our country, which have been fully restored, and the Constitution of Azerbaijan holds legal authority across all territories.