Ombudsman Aparatının əməkdaşı “İnsan hüquqları və vətəndaş cəmiyyəti” mövzusunda keçirilən tədbirdə iştirak edib
25-06-2023 1700 dəfə oxunub
Azərbaycan Milli QHT Forumunun təşkilatçılığı ilə Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubleyinə həsr olunmuş “İnsan hüquqları və vətəndaş cəmiyyəti” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Mahir Məmmədov çıxış edərək, Müvəkkilin insan və vətəndaş hüquqlarının və azadlıqlarının təmini sahəsindəki çoxşaxəli fəaliyyəti barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, Ombudsman təsisatı ilə dövlət orqanları və vətəndaş cəmiyyəti institutları arasında səmərəli əməkdaşlıq əlaqələri yaradılıb.
Həmçinin bildirilib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyev Azərbaycanda hakimiyyətə qayıdışı ilə ölkədə hüquqi dövlət quruculuğu sahəsində ardıcıl, məqsədyönlü və gələcəyə hesablanan islahatlara start verilib. Bunun nəticəsində insan hüquq və azadlıqlarının təmin edilməsi sahəsində əhəmiyyətli nailiyyətlər əldə olunub.

A staff member of the Ombudsman Office participated in the event on 'Human Rights and Civil Society'
25-06-2023 1626 dəfə oxunub
A roundtable discussion on "Human Rights and Civil Society" dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev was organized by the Azerbaijan National NGO Forum.
During the event, Mahir Mammadov, the head of the Unit of the Department for Cooperation with International and Civil Society Organizations of the Ombudsman Office of Azerbaijan, spoke about the Ombudsman’s multifaceted activities in ensuring human and citizens’ rights and freedoms. It was noted that effective cooperation has been established between the Ombudsman Institution, state bodies, and civil society organizations.
It was also noted that with the return of the Great Leader Heydar Aliyev to power in Azerbaijan, consecutive, purposeful, and forward-looking reforms have been started to establish a legal state. Consequently, significant developments have been made in terms of ensuring human rights and freedoms.