18-04-2025 1788 dəfə oxunub
Ombudsman qəbul üçün müraciət etmiş vətəndaşların hər birini fərdi qaydada qəbul edib. Bəzi məsələlərin yerində həlli ilə bağlı zəruri tədbirlər görülüb, araşdırma tələb edən digər məsələlərin isə mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması istiqamətində müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin müraciətlərə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması üçün Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi, e-mail ünvanları, poçt, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu diqqətə çatdırılıb.

18-04-2025 1789 dəfə oxunub
The Human Rights Commissioner of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, held the next reception for citizens in Baku.
The Commissioner received every citizen who asked for a private reception. Necessary measures were taken to resolve some issues on the spot. It was noted that other issues requiring further investigation will be monitored and addressed in accordance with the law, and the relevant state authorities will be approached to resolve them.
During the reception, the citizens were provided with legal advice and informed that the incoming applications are received by the Ombudsman’s “916” inbound Call Center, 24 hours a day, as well as through emails, ordinary mails, and social network accounts in order to investigate them efficiently and expediently.