Ombudsman Aparatında mediasiya sahəsində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi ilə əlaqədar işçi qrupun iclası keçirilib
27-07-2023 1722 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın sədrliyi ilə mediasiya sahəsində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı yaradılan işçi qrupun iclası keçirilib. Tədbirdə Ombudsman Aparatının, Mediasiya Şurasının, dövlət qurumlarının nümayəndələri və mediatorlar iştirak ediblər.
İclasda açılış nitqi ilə çıxış edən Ombudsman mediasiyanın Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyinə inteqrasiyası, bu sahədə həyata keçirilən hüquqi islahatlar barədə məlumat verib.
Müvəkkil ölkəmizdə mediasiya fəaliyyəti ilə bağlı şikayətlərin araşdırılması, bu sahədə qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi və maarifləndirmə işinin təşkili məqsədilə Ombudsman Aparatı və Mediasiya Şurası arasında sıx əməkdaşlığın mövcud olduğunu bildirib.
Tədbirdə çıxış edən Mediasiya Şurasının İdarə Heyətinin sədri Nadir Adilov Şuranın fəaliyyəti barədə iştirakçılara məlumat verib.

A meeting of the working group on improving legislation on mediation was held at the Ombudsman Office
27-07-2023 1723 dəfə oxunub
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, chaired a meeting of the working group on improving legislation on mediation. Representatives of the Ombudsman Office, the Mediation Council, state institutions, and mediators participated in this event.
In the opening speech, the Ombudsman provided information about the integration of mediation into the legislation of the Republic of Azerbaijan and the legal reforms implemented in this area.
The Commissioner pointed out that the Ombudsman Office and the Mediation Council collaborate closely to investigate complaints about mediation operations across the country, to improve the legislation and to organize awareness-raising measures in this field.
During his speech, Nadir Adilov, Chairman of the Board of the Mediation Council, informed the participants about the activities of the Council.