Azərbaycan və Serbiya ombudsmanları arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Ombudsmanların Beynəlxalq Simpoziumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva ilə Serbiya Respublikasının Vətəndaşlarının Müdafiəçisi Zoran Paşaliç arasında Anlaşma Memorandumunun imzalanma mərasimi keçirilib.
Memorandumun imzalanmasında əsas məqsəd qurumlar arasında insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində təcrübə və informasiya mübadiləsinin aparılması, institusional əməkdaşlığın gücləndirilməsi və qarşılıqlı maraq doğuran istiqamətlər üzrə maarifləndirmə fəaliyyətinin həyata keçirilməsidir.
Ombudsman Səbinə Əliyeva imzalanmış Anlaşma Memorandumunun hər iki ölkənin ombudsman təsisatları arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin daha da güclənməsinə, insan hüquq və azadlıqlarının daha səmərəli müdafiəsinə şərait yaradacağını qeyd edib.

Ombudspersons of Azerbaijan and Serbia signed a Memorandum of Understanding
Sabina Aliyeva, the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, and Zoran Pasalić, the Protector of the Republic of Serbia, signed a Memorandum of Understanding.
The objective of the MoU is to exchange experiences and information in the field of protection of human rights and freedoms, strengthen institutional cooperation, and implement awareness-raising activities of mutual interest.
The Ombudsman, Sabina Aliyeva, said that the MoU will facilitate further strengthening of bilateral cooperation between the ombuds institutions of both countries and more effective protection of human rights and freedoms.