02-07-2025 1467 dəfə oxunub
Qəbul üçün müraciət etmiş Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının, həmçinin əcnəbi şəxslərin hər biri Ombudsman tərəfindən fərdi qaydada qəbul edilib. Bir sıra məsələlərin yerində həlli ilə bağlı zəruri tədbirlər görülüb, araşdırma tələb edən digər məsələlərin isə mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması məqsədilə müvafiq dövlət qurumlarına müraciət olunacağı qeyd edilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin müraciətlərə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması üçün ənənəvi vasitələrlə yanaşı, Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən 916 Çağrı Mərkəzi, elektron poçt ünvanları, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu diqqətə çatdırılıb.

02-07-2025 1468 dəfə oxunub
The Human Rights Commissioner, Sabina Aliyeva, held her next personal reception for applicants in Baku.
All applicants, citizens of the Republic of Azerbaijan and foreigners, who requested a meeting were received by the Ombudsman in private. The necessary measures were taken to address a number of issues and corresponding state authorities were appealed to remedy other issues, that need to be further investigated in accordance with the applicable laws.
During the reception, citizens were given legal advice; furthermore, it was noted that the applications can be received through the Ombudsman’s “916” inbound Call Center, operating 24 hours a day, and through emails, ordinary mails and social network accounts in order to investigate them efficiently and expediently.