Azərbaycan Ombudsmanı "İnsanların rifahı naminə effektiv ombudsman fəaliyyəti" mövzusunda keçirilən beynəlxalq seminarda iştirak edib
11-09-2025 1320 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Çin Xalq Respublikasının Nankin şəhərində keçirilən “İnsanların rifahı naminə effektiv ombudsman fəaliyyəti” mövzusunda beynəlxalq seminarda iştirak edib.
Seminarda çıxış edən Müvəkkil Səbinə Əliyeva Azərbaycan ilə Çin arasında mövcud olan strateji əlaqələrinin inkişaf etdiyini, eyni zamanda, insan hüquq azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində də əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi üçün geniş imkanların olduğunu diqqətə çatdırıb.
Ombudsman çıxışında Azərbaycanın milli insan hüquqları təsisatının fəaliyyəti, o cümlədən, vətəndaşların müraciətlərini asan və maneəsiz şəkildə təqdim edə bilmələri üçün mövcud mexanizmlər, hüquqi maarifləndirmə işləri, həssas əhali qruplarının hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər haqqında ətraflı məlumat verib.
Təqdimat beynəlxalq seminarda iştirak edən nümayəndələr tərəfindən maraqla qarşılanıb və yüksək qiymətləndirilib.

The Azerbaijani Ombudsperson participated in the international workshop on "Effective Ombudsmanship for People’s Livelihood"
11-09-2025 1321 dəfə oxunub
Sabina Aliyeva, Azerbaijani Ombudsperson, participated in the international workshop on "Effective Ombudsmanship for People’s Livelihood" held in Nanjing, China.
During her speech in the workshop, the Ombudsperson, Sabina Aliyeva, underlined the developed strategic relations between Azerbaijan and China, and also noted that there are broad opportunities for the deepening of cooperation in the field of protection of human rights.
The Ombudsman provided comprehensive information about the activities of the Azerbaijani ombuds institution, including available application mechanisms enabling citizens to apply easily and without obstacles, legal awareness-raising activities, and work for the protection of the rights of the vulnerable population groups.
The presentation made in this international event was received with great interest and highly appreciated by the participating representatives.