Uşaq reabilitasiya müəssisəsində maarifləndirici görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva tərəfindən elan edilmiş “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin 2 saylı Uşaq Reabilitasiya Mərkəzinin əməkdaşlarının iştirakı ilə maarifləndirici tədbir keçirilib.
“Uşaq hüquqlarının müdafiəsi və uşaq əməyinin qarşısının alınması” mövzusuna həsr olunmuş tədbirdə Ombudsman Aparatının Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun müdiri Nigar Ağayeva mövzu üzrə təqdimatla çıxış edərək təsisatın bu sahədə çoxşaxəli fəaliyyəti, mövcud beynəlxalq sənədlər və milli qanunvericilik aktları barədə iştirakçıları məlumatlandırıb.
Görüşdə, həmçinin mərkəzin fəaliyyəti, 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərin reabilitasiyası sahəsi üzrə müzakirələr aparılıb, Ombudsman Aparatı tərəfindən hazırlanmış maarifləndirici bukletlər paylanılıb və iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb

An awareness meeting held at a child rehabilitation facility
As part of the "Human Rights Month" announced by Sabina Aliyeva, the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, an awareness event was organized with the participation of the employees of the Child Rehabilitation Center No. 2 of the State Medical-Social Expertise and Rehabilitation Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
During the meeting, dedicated to the "Protection of Children's Rights and Prevention of Child Labor," Nigar Aghayeva, the head of the Child Rights Protection Unit of the Ombudsman Office, made a presentation, informing  the participants about the institution's significant activities in this field as well as existing international and national legislative acts.
During the meeting, discussions were held on the activities of the Center and the rehabilitation of persons with disabilities identified under the age of 18, informative booklets prepared by the Ombudsman Office were distributed, and questions of the participants were answered.