Ombudsman Aparatının əməkdaşı “Miqrasiya məktəbi-5” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimdə çıxış edib
16-06-2023 1529 dəfə oxunub
Ombudsman Aparatının əməkdaşı “Miqrasiya məktəbi-5” layihəsi   çərçivəsində təşkil olunan təlimdə çıxış edib
Dövlət Miqrasiya Xidməti və Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatının Azərbaycan Respublikasındakı Nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Miqrasiya Məktəbi-5” layihəsi çərçivəsində təlimlər davam etdirilir.
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin təlim-tədris mərkəzində “Əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin hüquqları” mövzusunda təşkil olunan təlimdə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının əməkdaşı Ombudsmanın əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin hüquq və azadlıqlarının təmini istiqamətində fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib.

An employee of the Ombudsman Office spoke at the training within the framework of the 'Migration School-5' project
16-06-2023 1530 dəfə oxunub
A set of training sessions are continuing to be held jointly by the State Migration Service (SMS) and the Representation of the International Organization for Migration in Azerbaijan within the "Migration School-5" Project.
At the training entitled "Rights of Foreigners and Stateless Persons" organized at the SMS Training Center, a staff member of the Ombudsman Office of Azerbaijan gave detailed information about the Ombudsman's activities in ensuring the rights and freedoms of foreigners and stateless persons.