Polis Akademiyasında keçirilmiş tədbirdə Ombudsmanın Milli Preventiv Mexanizm fəaliyyəti barədə məlumat verilib
16-06-2023 1723 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı ilə Daxili İşlər Nazirliyi arasındakı səmərəli əməkdaşlığa uyğun olaraq Polis Akademiyasında “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində “Müasir dövrdə insan hüquqlarının təminatının aktual problemləri” mövzusunda dəyirmi masa təşkil edilib.
Ombudsman Aparatının İşgəncələrin qarşısının alınması şöbəsinin müdiri, Milli Preventiv Qrupun üzvü Vüqar Heydərov tədbirdə çıxış edərək Müvəkkilin Milli Preventiv Mexanizm fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib, bu sahədə Ombudsmanın gördüyü işlər, həyata keçirilən başçəkmələr, hüquqi təhlil və müvafiq hesabatlardan danışıb.

The information about the activities of the National Preventive Mechanism was given at the event held at the Police Academy
16-06-2023 1635 dəfə oxunub
Considering the fruitful cooperation between the Ombudsman Office of Azerbaijan and the Ministry of Internal Affairs, during the "Human Rights Month," a roundtable discussion on the topic of "Current Challenges in Ensuring Human Rights in the Modern Era" was organized at the Police Academy.
Vugar Heydarov, the Head of the Department for the Prevention of Torture in the Ombudsman Office and a member of the National Preventive Group, gave detailed information about the Ombudsman's activities as a National Preventive Mechanism. He also spoke on the Ombudsman’s work in the relevant field, significant accomplishments, legal analysis, and relevant reports.