Ombudsman Aparatı tərəfindən Naxçıvanda təşkil olunmuş təlim yekunlaşıb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı tərəfindən Naxçıvanda “Azərbaycanda Yerdəyişmə üzrə Tərəfdaşlığın həyata keçirilməsinə dəstək (MOBILAZE 2)” layihəsi çərçivəsində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və 18 İyun - Azərbaycanda İnsan Hüquqları Gününə həsr olunmuş “Həssas miqrantların hüquqlarının təmin edilməsi. Miqrasiya və sığınacaq idarəçiliyi. Monitorinq mexanizmi” mövzusunda təşkil olunmuş təlim yekunlaşıb.
Təlimin ikinci günündə Aparatın sektor müdiri Turan Cahangirovanın “Azərbaycan Ombudsmanının Milli Preventiv Mexanizm qismində fəaliyyəti” mövzusunda təqdimatı dinlənilib, mövzu üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

The training organized by the Ombudsman Office in Nakhchivan has completed
Under the project "Support to the Implementation of Partnerships in Migration in Azerbaijan (MOBILAZE 2)" organized by the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, a training session dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev and the Human Rights Day in Azerbaijan on June 18, on the topic 'Ensuring the Rights of Vulnerable Migrants. Migration and Asylum Management. Monitoring Mechanism' has concluded in Nakhchivan.
On the second day of the training, a presentation on 'The Activities of the National Preventive Mechanism of the Ombudsman Institution of Azerbaijan' was delivered by the sector director of the Office, Turan Cahangirova. Following the presentation, a discussion on the topic took place.