Ombudsman Aparatının əməkdaşı “Susma, səsini eşitdir!” layihəsi çərçivəsində təşkil olunmuş tədbirdə iştirak edib
30-05-2023 1532 dəfə oxunub
Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman), Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə həyata keçirilən “Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində M.Ə.Sabir adına 259 nömrəli tam orta məktəbdə tədbir təşkil olunub.
Bakı şəhəri 4, 69 və 259 nömrəli tam orta məktəblərinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş tədbirdə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının əməkdaşı Raidə Əmirbəyova, Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Rəna Fərəcova, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin, Balaxanı qəsəbə bələdiyyəsinin, Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının əməkdaşları, məktəblərin direktorları, müəllim və şagird heyəti iştirak ediblər.
R.Əmirbəyova çıxışında gender bərabərliyinin təmini ilə bağlı layihələr, Ombudsman Aparatı tərəfindən qadın və uşaq hüquqlarının təminatı və gender probleminin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən söz açıb.
Tədbir çərçivəsində məktəblilər bullinq, məişət zorakılığı, uşaq evliliyi, təhsildən yayınma halları və onların fəsadları mövzuları üzrə hazırladıqları səhnəcikləri nümayiş etdiriblər.
Sonda “Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində fəal iştirak edən məktəblilər diplom və hədiyyələrlə təltif olunublar.

A staff member of the Ombudsman Office participated in the event organized within the project 'Don't be silent, make your voice be heard!'
30-05-2023 1431 dəfə oxunub
An awareness event was organized in the high school number 259 named after M.A. Sabir, within the framework of the project "Don't be silent, make your voice be heard!" initiated by the Sabunchu District Executive Authority, with the support of the Ombudsman of Azerbaijan, the Baku City Education Department under the Ministry of Education and Science of Azerbaijan, and the State Committee for Family, Women and Child Affairs.
In the joint event, organized by secondary schools No. 4, 69, and 259 of Baku city, which also brought together various participants, including those from municipalities, the executive authority office, principals of schools, teachers, and students. The Ombudsman Office was represented by Ms. Raida Amirbeyova.
In her speech, Ms. Raida Amirbeyova spoke about the projects implemented in relation to gender equality, and the activities launched by the Ombudsman Office carried out to ensure and address the issues relating to women and child rights.
During the event, the students presented their scenes on the topics of bullying, domestic violence, child marriage, truancy and their consequences.
Summarzing, schoolchildren who participated in the Project on "Don't be silent, make your voice heard!"  were awarded diplomas and gifts.