Qubada “Heydər Əliyev və Azərbaycançılıq məfkurəsi” mövzusunda konfrans keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilin (Ombudsmanın) Şimal regional mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Quba bölgəsi üzrə şöbəsinin, Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin (RİH) və Xaçmaz regional Mədəniyyət İdarəsinin Quba rayonu üzrə nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Qubada “Heydər Əliyev və Azərbaycançılıq məfkurəsi” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirdə Ombudsmanın Şimal Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev “Heydər Əliyev və insan hüquqları” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Çıxış zamanı Ümummilli Lider Heydər Əliyevin insan hüquqlarının müdafiəsində misilsiz xidmətləri, bu sahədə qəbul edilmiş normativ sənədlər, dövlət proqramları barədə məlumat verilib. Qeyd olunub ki, demokratiya, qanunun aliliyi, insan hüquqları və sosial ədalət kimi fundamental əsaslara söykənən siyasət bu gün də uğurla davam etdirilir.
Sonda tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.

A conference on 'Heydar Aliyev and the Ideology of Azerbaijanism' was held in Guba
The Northern Regional Center of the Ombudsman of Azerbaijan launched a conference on 'Heydar Aliyev and the ideology of Azerbaijanism' in Guba in collaboration with the Guba regional branch of the State Committee on Religious Associations, the Guba District Executive Authority, and the Khachmaz Regional Culture Department's Guba District Representative Office.
During the conference, the head of the Ombudsman’s Northern Regional Center, Bahruz Efendiyev, made a speech on "Heydar Aliyev and human rights". In his speech, the participants were informed of the undeniable role of the National Leader Heydar Aliyev in protecting human rights, the normative and legal documents, and state programs on human rights. It was said that the policy based on fundamental principles such as democracy, rule of law, human rights, and social justice is successfully continued today.
At the end of the event, the questions of the participants were answered, and discussions were held.