Ombudsman Aparatının əməkdaşı media ilə əməkdaşlıq üzrə beynəlxalq təcrübəyə dair təlimdə iştirak edib
07-11-2022 1509 dəfə oxunub
Media Təhlil Mərkəzi,  Medianın İnkişafı Agentliyi və Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Britaniyanın Media Cəmiyyətinin vitse-prezidenti, London Şəhər Universitetinin professor Barni Cons tərəfindən qurumların səlahiyyətli nümayəndələrinin mətbuatla əlaqələr üzrə peşəkar bacarıqlarının artırılması məqsədilə təlim keçirilib.
Azərbaycanda ilk dəfə keçirilən master-klas formatlı təlimdə “BBC” də uzun müddətli təcrübəyə malik olan B.Cons tərəfindən iştirakçılara mətbuatla əlaqələrin effektiv təşkili, böhran vəziyyətlərinin idarə olunması ilə bağlı ətraflı məlumat verilib.
Təlimdə Ombudsman Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşı Şəhla Aslanova iştirak edib.
Üç gün davam edən təlim çərçivəsində iştirakçılara mətbuatla əlaqələrin daha səmərəli təşkili, habelə fərdi bacarıqların inkişafı ilə bağlı praktik tapşırıqlar verilib. Həmçinin Britaniyadan olan mütəxəssislər onlayn bağlantı vasitəsilə təlimə qoşularaq təqdimatlar edib, iştirakçıların suallarını cavablandırıblar.

A staff member of the Ombudsman Office participated in the training on international experience on cooperation with the media
07-11-2022 1510 dəfə oxunub
Media Analysis Center, Media Development Agency, and Heydar Aliyev Center jointly organized capacity-building training for professionals in media from various bodies, run by Barney Jones, Vice-President of Media Society of the UK and Professor of City, University of London.
In the masterclass training held for the first time in Azerbaijan, B. Jones, who has a long-term experience at the "BBC", gave the participants detailed information about the effective organization of relations with the press and management of crisis situations.
Shahla Aslanova, an employee of the Department of Cooperation with International Organizations and Civil Society Institutions at the Ombudsman Office, participated in the training.
During the three-day training, the participants were given practical tasks related to the more efficient organization of relations with the press, as well as the development of individual skills. Also, specialists from Great Britain joined the training through an online connection, made presentations, and answered the questions of the participants.