Ombudsmanın nümayəndələri Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında müalicə alan hərbi qulluqçulara baş çəkiblər
28-09-2022 1642 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın tapşırığına əsasən, Anım Günü ərəfəsində Ombudsman Aparatının əməkdaşları Ermənistanın cari ilin 12-14 sentyabr tarixlərində törətdiyi hərbi təxribatın qarşısının alınması zamanı yaralanmış hərbi qulluqçularımıza baş çəkiblər. Əvvəlcə şəhidlərimizin xatirəsi ehtiramla anılıb.
Müdafiə Nazirliyinin Baş Klinik Hospitalında müalicə alan hərbi qulluqçulara Ombudsmanın adından şəfa diləkləri çatdırılıb, onların fikirləri dinlənilib.
Ombudsmanın nümayəndələri görüş zamanı hərbi qulluqçuların sağlamlıq vəziyyəti ilə maraqlanıblar. Hərbi qulluqçuların müayinə və müalicələrinin təşkili ilə bağlı hər hansı bir çatışmazlıq aşkar olunmayıb.
Görüşdə hərbi qulluqçulara müalicə və ya digər məsələlərlə bağlı problem olduğu halda Ombudsmanın 916 Çağrı Mərkəzinə müraciət edə biləcəkləri bildirilib.

Representatives of the Ombudsman visited servicemen being treated in the Main Clinic Hospital of the Ministry of Defense
28-09-2022 1643 dəfə oxunub
According to the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) Sabina Aliyeva, on the eve of the National Day of Remembrance, the representatives of the Ombudsman visited the servicemen injured during the prevention of military aggression committed by Armenia from 12 to 14 September 2022. Firstly, our martyrs were commemorated.
The servicemen being treated in the Main Clinic Hospital of the Ministry of Defense were conveyed healing wishes, and their opinions were heard.
The Ombudsman’s representatives were interested in the state of health. No deficiencies were found regarding the organization of examination and treatment of servicemen.
During the meeting, servicemen were told that they can contact the Ombudsman's 916 Call Center in case of problems related to treatment or other issues.