Ombudsman Aparatı VIII Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir
Bakı Ekspo Mərkəzində Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə VIII Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi keçirilir. Sərginin keçirilməsində məqsəd əhali arasında mütaliə mədəniyyətinin təşviqi, yazıçılar və oxucular arasında görüşlər üçün platformanın yaradılması, ünsiyyət və təcrübə mübadiləsi vasitəsilə gənc yazıçıların bilik və bacarıq səviyyələrinin artırılmasından ibarətdir.
16 ölkədən 60-dan çox xarici təşkilat, 130 yerli nəşriyyat-poliqrafiya və kitab sənəti ilə əlaqəli müəssisənin təmsil olunduğu sərgidə Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı da ənənəvi təcrübəni davam etdirərək maraqlı stendlə təmsil olunub. Stenddə müharibə və postmüharibə dövründə Ombudsmanın həyata keçirdiyi fəaliyyətə dair hesabatlar, informasiya əldə etmək hüququ haqqında maarifləndirici bukletlər də daxil olmaqla təsisatın müxtəlif dillərdə hazırlanmış nəşrləri nümayiş olunur.
Bundan başqa, sərgi iştirakçıları üçün Ombudsmanın fəaliyyəti ilə bağlı maarifləndirici təqdimat keçirilib, informasiya əldə etmək hüququ və 916 Çağrı Mərkəzi barədə videoçarxlar nümayiş etdirilib.
Qeyd edək ki, 5 gün davam edən sərgi-yarmarkada çoxsaylı yerli və xarici nəşriyyatlar, poliqrafiya müəssisələri və kitab evlərinin iştirakı nəzərdə tutulub.
Hər kəsi sərgiyə gəlməyə və Ombudsman Aparatının stendində nümayiş etdirilən nəşrlərlə tanış olmağa çağırırıq!

Ombudsman Office participated in the VIII Baku International Book Fair
VIII Baku International Book Fair is being held in the Baku Expo Center with the cooperation of the Ministry of Culture. The aim of the fair is to promote reading culture among the population, create a platform of meetings between the writers and readers, and raise knowledge and skills through communication and exchange of practices.
The Ombudsman Office of Azerbaijan sticking with last year's experience joined this fair, in which 60 international organizations from 16 countries and 130 local publishing-polygraph and books are represented, with exciting stand. The stand displays the Ombudsman Office’s publications in different languages, including reports on the activities of the Ombudsman during the war and post-war period, and educational booklets on the right to access information.
Furthermore, an educational PowerPoint presentation on the activities of the Ombudsman and videos about the right to access information and the 916 Call Center were displayed for the exhibition participants.
It should be noted that the participation of numerous local and foreign publishing houses, printing companies, and bookstores is planned for the 5-day Fair.