Ombudsman Aparatı Beynəlxalq Ahıllar Günü münasibətilə tədbir keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı tərəfindən Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində benefisiarlar üçün dəyirmi masa formatında tədbir təşkil edilib. “Ahılların hüquqlarının qorunması və sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi” mövzusunda keçirilmiş maarifləndirmə tədbiri 1 Oktyabr - Beynəlxalq Ahıllar Gününə həsr olunub.
Tədbirdə Ombudsman Aparatının əməkdaşları ilə yanaşı, Sosial Xidmətlər Agentliyinin və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri də iştirak ediblər.
Ombudsman Aparatının Əlilliyi olan şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi sektorunun müdiri Aytən Tarverdiyeva tədbirdə çıxış edib. O, çıxışı zamanı ahılların, əlilliyi olan şəxslərin və digər sosial cəhətdən həssas əhali qruplarının, o cümlədən, şəhid və qazi ailələrindən olan ahıl şəxslərin hüquqlarının müdafiəsinin daim Ombudsmanın diqqət mərkəzində olduğunu və onlara xüsusi qayğı ilə yanaşıldığını bildirib.
Tədbir çərçivəsində Ombudsmanın nümayəndələri tərəfindən ahılların problemləri dinlənilib və müraciətləri qeydə alınıb.

The Office of the Ombudsman held an event on the occasion of the International Day of Older Persons
The Office of the Human Rights Commissioner (Ombudsman) of Azerbaijan organized a round table event for beneficiaries at the social service institution for the older persons of the Social Services Agency. The awareness-raising event held on the theme "Protecting the rights of the older persons and strengthening their social protection" was dedicated to October 1 - the International Day of the Older Persons.
In addition to the employees of the Ombudsman Office, representatives of the Social Services Agency and non-governmental organizations also participated in the event.
Ayten Tarverdiyeva, head of the Unit on Protection of Rights of Persons with Disabilities at the Ombudsman Office, spoke at the event. During her speech, she said that the protection of the rights of the elderly, people with disabilities and other socially vulnerable population groups, including senior citizens from the families of martyrs and veterans, is always in the focus of the Ombudsman and they are treated with special care.
During the event, representatives of the Ombudsman listened to the problems of the elderly and registered their appeals.