Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin əməkdaşları Vətən müharibəsi şəhidi Abdulla Paşayevin ailəsini ziyarət ediblər
19-08-2022 1472 dəfə oxunub
Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin  əməkdaşları 44 günlük Vətən müharibəsində şəhid olmuş Azərbaycan Ordusunun əsgəri Paşayev Abdulla Sultan oğlunun ailəsini ziyarət ediblər.
Ombudsmanın nümayəndələri təsisat tərəfindən şəhid ailələri, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi müəyyən olunmuş şəxslər və müharibə veteranlarının hüquqlarının müdafiəsinə xüsusi diqqətlə yanaşıldığını qeyd ediblər.
Görüş zamanı şəhid ailəsinin Ombudsmana ünvanlanmış müraciəti qəbul edilib.
Qeyd edək ki, Vətən müharibəsi şəhidi Abdulla Paşayev "Vətən uğrunda", "Füzulinin azad olunmasına görə" və “Döyüşdə fərqlənməyə görə” medalları ilə təltif edilib.

Representatives of the Ombudsman's Western Regional Center visited the family of the Patriotic War martyr Abdulla Pashayev
19-08-2022 1395 dəfə oxunub
Staff members of the Ombudsman's Western Regional Center paid a visit to the family of a soldier of the Azerbaijani Army, Abdulla Sultan oglu Pashayev, who became a martyr during the 44-day Patriotic War.
The Ombudsman’s representatives mentioned that the institution attaches special attention to the protection of the rights of martyrs’ families, war disabled persons and veterans.
During the meeting, the application addressed by the martyr’s family to the Ombudsman was taken for review.
We should add that the Patriotic War martyr Abdulla Pashayev was awarded the medals “For the Motherland”, “For the Liberation of Fuzuli, and “For the Distinction in Battle”.