Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzində BMT-nin İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığının Cənubi Qafqazdakı nümayəndələri ilə görüş keçirilib
13-07-2022 1328 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Qərb Regional Mərkəzində BMT-nin İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlığının Cənubi Qafqaz Ofisinin insan hüquqları üzrə baş müşaviri Vladimir Şkolnikov, Ali Komissarlığın Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Kamran Bağırov və həmin nümayəndəliyin əməkdaşı Rəşad Əliyevin iştirakı ilə görüş keçirilib.
Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin rəhbəri Səbuhi Abbasov regional mərkəzin fəaliyyət istiqamətləri, əhalinin insan hüquqları ilə bağlı məlumatlılığının artırılması istiqamətində regional mərkəz tərəfindən müntəzəm olaraq davam etdirilən hüquqi maarifləndirmə tədbirləri, BMT–nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin və Ombudsman aparatının regionlarda birgə həyata keçirdiyi ödənişsiz hüquqi yardım aksiyaları barədə ətraflı məlumat verib, qonaqları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qəbula görə təşəkkürünü bildirən V.Şkolnikov öz növbəsində insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində təmsil etdiyi qurumla Ombudsman təsisatı arasında əlaqələrin uğurla davam etdirilməsində maraqlı olduğunu bildirərək Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin əməkdaşlarına gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

A meeting with the Representatives of the OHCHR was held in the Western Regional Center of the Ombudsman
13-07-2022 1248 dəfə oxunub
A meeting was held with Mr. Shkolnikov, the Senior Human Rights Adviser for the South Caucasus, Mr. Kamran Bagirov, Head of the OHCHR Country Office, and Mr. Rashad Aliyev, staff of the country office, in the Ombudsman’s Western Regional Center.
Mr. Sabuhi Abbasov, head of the Ombudsman’s Western Regional Center informed the guests on the activity directions of the Center, human rights awareness-raising activities for the population conducted by the Center on a regular basis, free legal aid actions run by the UN Country Office and Ombudsman Institution in the regions. The questions raised by the guests were answered.
Mr. Shkolnikov thanked for the reception and shared interest of the organization he represented in the successful continuation of cooperation with the Ombudsman Institution in the protection of human rights, and wished the employees of the Regional Center much success in their future endeavours.