Ombudsman Aparatında cari il üzrə tələbələrin istehsalat təcrübəsinin sonuncu mərhələsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatında tələbələrin istehsalat təcrübəsinin üçüncü mərhələsinə yekun vurulub. Bu mərhələdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinin, Azərbaycan Dillər Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin, Qərbi Kaspi Universitetinin Politologiya və Regionşünaslıq ixtisaslarının tələbələri təsisatda təcrübələrini tamamlayıblar.
Hibrid formatda başlanmış istehsalat təcrübəsi daha sonra Ombudsman Aparatının müxtəlif şöbə və sektorlarında əyani şəkildə davam etdirilib. Praktikantlar təcrübə müddətində Müvəkkilin insan hüquqlarının müdafiəsi sahəsindəki fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat alaraq, daxil olan müraciətlərə baxılması prosedurunda iştirak ediblər.
İnsan hüquqlarının pozulmasına dair şikayətlərin baxılmasının xüsusiyyətləri ilə yaxından tanış olan tələbələr təcrübə keçdikləri müddətdə bilik və bacarıqlarını təkmilləşdirməklə yanaşı, həm də təsisatın işinə töhfə veriblər.
Yekunda Ombudsman Səbinə Əliyeva istehsalat təcrübəsini başa vuran praktikantlarla görüşərək onlara xasiyyətnamələr təqdim edib və gələcək fəaliyyətlərində hər birinə uğurlar arzulayıb.

The Last Stage of the Ombudsman Office Internship Program for the Current Year has ended
The last stage of the internship program for 2022 with the Ombudsman Office has ended. During the period of apprenticeship, law students from Baku State University, students of “International Relations and Regional Studies” of the Azerbaijan University of Languages, and the specialization in political studies and regional studies of the Western Kaspi University completed the last stage of their internship.
The Internship started in a hybrid format and later was continued offline in various departments and units in the Ombudsman Office. During this period, the interns obtained broad information on the general activity of the Ombudsman and participated in the process of examination of the incoming applications.
The interns, who closely engaged in application handling procedures, contributed to the work of the Institution, by increasing their knowledge and skills. At the end of the internship, Ombudsman Ms. Sabina Aliyeva awarded interns reference letters and wished them all the best for their future endeavors.