Ombudsman və TÜRKPA üzv dövlətlərinin nümayəndə heyəti Fəxri xiyaban, Şəhidlər xiyabanı və Bakı Türk Şəhidliyini ziyarət edib
25-05-2022 1413 dəfə oxunub
Xəbər verildiyi kimi, ölkəmizdə Ombudsman təsisatının yaradılmasının 20 illiyi münasibətilə “TÜRKPA üzv dövlətlərində insan hüquqlarının qorunması” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilir.
Konfransda iştirak üçün ölkəmizdə səfərdə olan ombudsmanlar, milli insan hüquqları təsisatlarının rəhbərləri və parlament nümayəndələri Fəxri xiyabanda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edərək, xatirəsini ehtiramla yad ediblər. Həmçinin görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın məzarı ziyarət edilib.

Ombudsman and Delegation of TURKPA Member States visited the Alley of Honours, Alley of Martyrs, and Baku Turkish Martyrs Memorial
25-05-2022 1414 dəfə oxunub
As reported, the international conference “Protection of Human Rights in the TURKPA Member States” is being held on the occasion of the 20th anniversary of the Ombudsman Institution in our country.
Ombudspersons, heads of National Human Rights Institutions, and parliamentarians, visited our country to participate in the conference, visited the grave of the national leader Heydar Aliyev and paid tribute to him. Furthermore, the grave of the prominent scientist, academician Zarifa Aliyeva was also visited.