Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi 2022-ci ilin "Şuşa İli" elan edilməsinə dair tədbir keçirib
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi rayon Gənclər və İdman İdarəsi, Cəlilabad Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzi, Biləsuvar, Masallı və Yardımlı rayon Gənclər və İdman İdarələri ilə birgə 2022-ci ilin "Şuşa İli" elan edilməsinə həsr olunmuş videokonfrans keçirib. Videokonfransda qeyd edilən qurumların rəhbər və əməkdaşları, eləcə də gənclər iştirak ediblər.
Regional Mərkəzin rəhbəri Ziya İsmayılov çıxışı zamanı ötən il ölkədə həyata keçirilən tədbirlərdən, Vətən müharibəsi zamanı ölkəmizin əldə etdiyi uğurlardan söhbət açıb.
Tədbirdə dövlət səviyyəsində Şuşa şəhəri də daxil olmaqla işğaldan azad edilmiş bütün torpaqlarda genişmiqyaslı quruculuq və bərpa işləri aparıldığı, işlərin bu gün də sürətlə davam etdiyi bildirilib. Cari ildə Şuşa şəhərinin 270 illiyinin qeyd ediləcəyi vurğulanaraq, cənab Prezident tərəfindən 2022-ci ilin "Şuşa İli" elan edildiyi iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb.

Jalilabad Regional Center of the Ombudsman organized an event on the declaration of 2022 as "The Shusha Year"
14-01-2022 1311 dəfə oxunub
Ombudsman's Regional Center together with the Jalilabad, Bilasuvar, Masalli, and Yardimli districts Youth and Sports Departments, and Jalilabad State Vocational Training Center launched an event dedicated to the declaration of 2022 as "The Shusha Year" through videoconferencing.
The video conference was attended by heads and employees of these organizations, as well as young people.
During his speech, Head of the Regional Center, Z. Ismayilov talked about action taken at the national level and achievements gained by the State during the patriotic war. In the event, it was also stressed that large-scale construction and restoration works are undertaken in Shusha, as in all other liberated areas at the state level, and this process is moving fast. The participants were informed that the President declared 2022 as "the Shusha Year", considering that the 270 anniversary of Shusha will be celebrated this year.