Uşaq rəsm müsabiqəsi ilə bağlı ELAN
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) 10 Dekabr - Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü və Ombudsman təsisatının 20 illik yubileyi (2002-2022) münasibətilə “Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı - 20 il!” mövzusuna həsr olunmuş ənənəvi uşaq rəsm müsabiqəsini elan edir. Müsabiqədə 18 yaşınadək uşaqlar iştirak edə bilərlər.
Müəlliflər rəsmləri A3 formatda işləməli və aşağıda verilmiş anket formasındakı məlumatları (iştirakçı haqqında qısa məlumat, əlaqə telefonları və bir ədəd 4x5 ölçüdə fotoşəkil) dolduraraq rəsmlə birlikdə təqdim etməlidirlər.
Rəsm əsərləri 01 dekabr 2022-ci il saat 18:00-dək Ombudsman Aparatına (Bakı şəhəri, Ü.Hacıbəyli küçəsi, 80, Hökumət Evi, II Ala qapı) təqdim edilməlidir.
Müsabiqənin qalibləri aşağıdakı meyarlara uyğun seçiləcək:
· Rəsm əsərinin müsabiqənin mövzusuna uyğun olması;
· Rəsmin mövzu, ideya, işlənmə texnikası və üslub baxımından orijinallığı.
İştirakçılar rəsmlərini müsabiqə başa çatdıqdan sonra 10 gün ərzində geri götürə bilərlər. Qalib hesab edilmiş rəsmlər geri qaytarılmır.

Announcement: Painting Competition for Children
The Ombudsman declares a traditional competition for children’s drawings under the motto “The Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan- 20 Years” on the occasion of December 10 - International Human Rights Day and the 20th anniversary (2002-2022) of the Ombudsman Institution.
All persons under the age of 18 can take part in the competition.
Authors must submit their paintings in A3 format and submit them together with the Application Form attached (providing brief information about the author, contact details, and one  4x5 cm photo).
Paintings must be submitted to the Ombudsman Office (Baku, U.Hajibeyli Street, 80, the House of Government, Entrance II) by December 1, 2022, at 06:00 p.m.
·         Originality of the work in relation to the topic, idea, techniques, and style.
Participants can take their paintings within 10 days after the end of the competition. The winning paintings will not be returned.