Ombudsman Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı Şahin Allahyarovun ailəsini ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva şəhid ailələri və qazilərin vəziyyətini mütəmadi olaraq diqqətdə saxlayır.
Ombudsman növbəti şəhid ailəsinin qayğılarını öyrənmək məqsədilə Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, şəhid Şahin Allahyarovun ailəsini ziyarət edib, onların problemləri ilə maraqlanıb. Qeyd edək ki, Ş.Allahyarovun şəhid olduqdan sonra dünyaya gələn övladına onun adı verilib.
Bundan başqa şəhidin adının ölümsüzləşdirilməsi məqsədilə Quba Rayon İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat məktəbinə onun adı verilib.
Şahin Allahyarov ölümündən sonra Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamlarına əsasən “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı”, “Vətən uğrunda”, “Şuşanın azad olunmasına görə” medalları ilə təltif olunub.

Ombudsman visited the family of the Hero of the Patriotic War, Shahin Allahyarov
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva regularly monitors the situation of the families of martyrs and war veterans.
To learn the problems of another martyr’s family, the Ombudsman visited the family of Shahin Allahyarov, a Hero of the Patriotic War, and was acquainted with problems faced by his family. It must be noted that Shahin Allahyarov's baby, who was born after his death, was given his name.
In addition, to immortalize the name of the martyr, the Guba Specialized Olympic Reserve Children-Youth Sports and Chess School was named after him.
Shahin Allahyarov was posthumously granted with medals “Hero of the Patriotic War”, “For the Motherland”, and "For the liberation of Shusha” according to relevant Presidential Orders.
During the meeting, the family of the martyr expressed their thankfulness for the care provided them by the State.