Ombudsman Türkiyə Respublikasının Ali Radio və Televiziya Şurasının sədrini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Türkiyə Respublikasının Ali Radio və Televiziya Şurasının(RTÜK) sədri Əbubəkr Şahinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. Görüşdə Türkiyənin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Cahit Bağçı da iştirak edib.
Ombudsman Azərbaycan və Türkiyə arasında sıx dostluq və qardaşlıq münasibətləri barədə danışıb, qardaş ölkənin Vətən müharibəsi zamanı göstərdiyi mənəvi dəstəyin xüsusi əhəmiyyətə malik olduğunu bildirib. S.Əliyeva qonaqları Azərbaycan Ombudsmanının mandatı, o cümlədən informasiya əldə etmək hüququnun təmini ilə bağlı səlahiyyətləri barədə məlumatlandırıb.
Öz növbəsində Ə.Şahin görüşün təşkilinə görə Ombudsmana təşəkkürünü bildirib, təmsil etdiyi qurumun səlahiyyətləri və informasiya hüququnun təmini sahəsində iş təcrübəsi barədə geniş məlumat verib.
Qonaq Azərbaycan Ombudsmanının insan hüquqlarının müdafiəsi sahəsində çoxşaxəli fəaliyyətini yaxından izlədiklərini, birgə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirib.
Görüş zamanı tərəflər arasında media sahəsi, informasiya əldə etmək hüququnun təmini, jurnalistlərin insan hüquqları sahəsində maarifləndirilməsi, habelə digər gələcək əməkdaşlıq istiqamətləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

Ombudsman of Azerbaijan received the Chairman of the Turkish Radio and Television Supreme Council
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva received a delegation led by Mr. Abubakir ?ahin, the Chairman of the Turkish Radio and Television Supreme Council (RTÜK). The meeting was also attended by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkey to Azerbaijan Mr. Cahit Bagci.
The Ombudsman spoke about the close friendly and fraternal relations between Azerbaijan and Turkey, noting the importance of the moral support provided by the brotherly country during the Patriotic War. Aliyeva briefed the guests on the mandate of the Azerbaijani Ombudsman, as well as her powers to ensure the right to information.
In his turn, Mr. Abubekir Shahin thanked the Ombudsman for organizing the meeting, gave detailed information about the powers of the represented organization and the experience in ensuring information related rights.
The guest said they closely followed the multidirectional activities of the Azerbaijani Ombudsman in the field of human rights protection and expressed his interest in cooperation.
During the meeting, the sides discussed the media, ensuring the right to information, human rights education of journalists, as well as other areas of future cooperation.