Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi “Fundamental hüquqlarımız” mövzusunda  maarifləndirici tədbir keçirib
03-09-2021 1373 dəfə oxunub
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin Cəlilabad rayon nümayəndəliyində “Fundamental hüquqlarımız” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirib.
Tədbirdə Regional Mərkəzin rəhbəri Ziya İsmayılov  çıxış edərək, insan hüquqlarının tarixi inkişafı, bu sahədə qəbul edilmiş əsas beynəlxalq sənədlər barədə iştirakçılara geniş məlumat verib. Ölkəmizdə insan hüquqları ilə bağlı islahatların təməlinin Azərbaycan Respublikasının yeni Konstitusiyasının qəbul edilməsi ilə qoyulduğu, insan və vətəndaş hüquqlarının və azadlıqlarının təmin edilməsinin dövlətin ali məqsədi kimi təsbit edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra Z.İsmayılov ölkəmizdə insan hüquq və azadlıqlarının təmini istiqamətində aparılan hüquqi islahatların tərkib hissəsi kimi Ombudsman Aparatının yaradılması və hazırda təsisatın həyata keçirdiyi geniş fəaliyyət barədə məruzə edib.

Jalilabad Regional Center of the Ombudsman held an awareness event on the topic "Our Fundamental Rights"
03-09-2021 1288 dəfə oxunub
Jalilabad Regional Center of the Ombudsman held an awareness event on the topic “Our Fundamental Rights” at the City Youth and Career Development Center.
During his speech, Mr. Ziya Ismayilov, the head of the Jalilabad Regional Center has informed the participants about the history of human rights development and the main international documents adopted in this area. It was noted that the foundation of human rights reforms in our country was laid with the adoption of the new Constitution, and the provision of human and civil rights and freedoms was established as the highest goal of the State.
Then Mr. Ismayilov told about the establishment of the Ombudsman Office as part of the legal reforms to ensure human rights and freedoms in the country and about its extensive activities.