“Mən lider olmaq istəyirəm” yay məktəbinin növbəti qonağı Səbinə Əliyeva olub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkil etdiyi 10günlük “Mən lider olmaq istəyirəm” yay məktəbində uşaqlarla görüşüb.
Görüş zamanı Ombudsman uşaqların yay məktəbində vaxtlarının səmərəli təşkili ilə maraqlanıb, onlarla müxtəlif sahələrə dair maraqlı söhbətlər aparıb, uşaqların liderlik bacarıqlarını necə inkişaf etdirə biləcəkləri barədə tövsiyələr verib.
Qeyd edilməlidir ki, Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumu üçün iştirakçıları hazırlamaq, onları Forumda müzakirə ediləcək mövzular barəsində məlumatlandırmaq, uşaqlarda liderlik bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədi daşıyan yay məktəbi 14-16 yaş arası uşaqlar, o cümlədən Vətən müharibəsi şəhidlərinin və qazilərin övladları üçün nəzərdə tutulub.

: Ombudsman Sabina Aliyeva was the next guest of the Summer School "I want to be a Leader"
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) Ms. Sabina Aliyeva visited children participating in the 10-day summer school “I want to be a Leader” organized by the State Committee for Family, Women, and Children Affairs.
During the meeting with children, the Ombudsman inquired about the effective organization of children’s time in summer school, held talks with them about many interesting subjects, and gave her recommendations on how-tos improving leadership skills.
It must be noted that the summer school aimed at preparing children to participate in V Republican Forum of Azerbaijani Children, informing them about the topics to be discussed in the Forum, and improving leadership skills is considered for children between the ages of 14 to 16, as well as for children of martyrs and veterans of the Patriotic War.