Ombudsman Aparatının əməkdaşı erkən nikahlara dair onlayn təlimdə iştirak edib
“Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020-2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”na əsasən uşaq nikahlarının qarşısının alınması istiqamətində tədbirlərin gücləndirilməsi məqsədiləTəhsil Nazirliyinin Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf MərkəziAzərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı, Gənclər və İdman Nazirliyi, Ailə,Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə birgə əməkdaşlıqdaonlayn təlimseminarı təşkil edib.
Ombudsman Aparatının nümayəndəsi Nigar Ağayeva seminarda erkən nikah hallarının aradan qaldırılması istiqamətində Ombudsmanın fəaliyyəti haqqında iştirakçılara məlumat verib. O, bu istiqamətdə müntəzəm olaraq maarifləndirici tədbirlərin həyata keçirildiyini qeyd edib.
Tədbirin sonunda mövzu ilə bağlı müzakirələr olub, ekspertlər tərəfindən suallar cavablandırılıb və təkliflər irəli sürülüb.

A staff member of the Ombudsman Institution participated in an online training on early marriages
The Republican Child and Youth Development Center of the Ministry of Education held an online training in close cooperation with the Ombudsman Institution, the Ministry of Youth and Sports, and the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan in order to strengthen measures to prevent child marriage in accordance with the National Action Plan to Combat Trafficking in Human Beings in the Republic of Azerbaijan for 2020-2024.
During the training, the representative of the Ombudsman institution Ms. Nigar Aghayeva informed the participants about the activities of the Institution to prevent early marriages. She also added that the Institution launched regular awareness-raising events in this direction.
At the end of the event, discussions were held on the topic, questions were answered by experts, and proposals were put forward.