Ombudsman Səbinə Əliyeva Tatarıstan Ombudsmanına başsağlığı verib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Kazanda məktəbdə baş vermiş silahlı insident nəticəsində matəm elan olunması ilə bağlı Rusiya Federasiyası Tatarıstan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili Sariya Saburskayaya zəng edərək başsağlığı verib.
Telefon danışığı zamanı Ombudsman Səbinə Əliyeva hadisə nəticəsində həlak olan şagirdlərin və məktəb əməkdaşlarının ailələrinə səbir, yaralananlara isə şəfa dilədiyini bildirib.
Qeyd edək ki, bu gün səhər saatlarında Tatarıstanın paytaxtı Kazan şəhərində yerləşən 175 nömrəli məktəbdə silahlı hücum və partlayış baş verməsi nəticəsində əksəriyyəti uşaqlar olmaqla, çoxsaylı şəxslər həlak olub və xəsarət alıb.

Ombudsman Sabina Aliyeva extended her condolences to the Ombudsman of Tatarstan
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva called and expressed her condolences to the Commissioner for Human Rights in the Republic of Tatarstan Ms. Sariya Saburskaya on the announcement of mourning as a result of a school shooting incident in Kazan city.
The Azerbaijani Ombudsman Sabina Aliyeva expressed her condolences to the families of the victims and wished a speedy recovery to the wounded.
Several people, mostly children, were killed and injured in an armed attack and explosion at school No. 175 in the capital city of Tatarstan, Kazan on this morning.