Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzinin rəhbəri “Azərbaycan gəncliyi: vətənpərvərlik, dövlətçilik bir amal kimi” adlı onlayn tədbirdə iştirak edib
30-04-2021 1316 dəfə oxunub
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Quba bölgəsi üzrə şöbəsinin təşəbbüsü, bölgədə yerləşən Gənclər və İdman İdarələrinin (Gİİ) iştirakı ilə “Azərbaycan gəncliyi: vətənpərvərlik, dövlətçilik bir amal kimi” adlı onlayn tədbir keçirilib.
Tədbirdə DQİDK-nın Quba üzrə bölgəsinin, Quba, Xaçmaz, Qusar, Şabran, Siyəzən rayonlarının Gİİ-nin nümayəndələri, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Quba Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev və gənclər iştirak ediblər.
Ombudsmanın Quba Regional Mərkəzinin rəhbəri Bəhruz Əfəndiyev çıxışı zamanı insan hüquqları, o cümlədən gənclərin hüquqları ilə bağlı Ombudsmanın çoxşaxəli fəaliyyəti, bu sahədə hüquqi maarifləndirmə tədbirləri barədə ətraflı məlumat verib. Eyni zamanda 44 günlük Vətən Müharibəsi dövründə gənclərimizin böyük şücaət göstərərək, düşmənə sarsıdıcı zərbə vurduqları da xüsusilə vurğulanıb.

The Head of Guba Regional Center of the Ombudsman participated in an online event titled "Azerbaijani youth: patriotism and statehood as a goal"
30-04-2021 1317 dəfə oxunub
An online event titled “Azerbaijani youth: patriotism and statehood as a goal” was held at the initiative of the Guba District Department of the State Committee on Religious Associations in cooperation with the regional Youth and Sports Department.
The head of the Guba Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Mr. Bahruz Afandiyev has participated in the event which was also attended by the representatives of the Guba District Department of the relevant State Committee, Youth and Sports Departments of Guba, Khachmaz, Gusar, Shabran, Siyazan districts.
In his speech, Mr. Afandiyev provided comprehensive information about the work of the Ombudsman in the field of human rights, including the rights of the young people and legal awareness events in this field. Furthermore, it was also spoken about the great courage demonstrated by our young people during the 44-day Karabakh War.