Azərbaycan Ombudsmanı Türkiyədən ölkəmizə dəvət olunmuş psixoloqlarla görüş keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Türkiyə Respublikasından ölkəmizə dəvət olunmuş bir qrup peşəkar klinik-psixoloq və psixoterapevt mütəxəssislərlə görüş keçirib. Həmin mütəxəssislər 44 günlük Vətən Müharibəsi və erməni terroru nəticəsində fiziki və mənəvi zərər çəkmiş hərbi qulluqçularımız və onların ailələrinə psixoloji yardım göstərilməsi məqsədi ilə Azərbaycana səfərə gəliblər.
Görüş zamanı Ombudsman Səbinə Əliyeva bu məqsədlə ölkəmizə səfər etdiklərinə və dəvətini qəbul edərək Ombudsman Aparatında görüşdə iştirak etdiklərinə görə Türkiyəli mütəxəssislərə təşəkkürünü bildirib.
Həkim-psixoloqlar dəvətə və göstərilən diqqətə görə Ombudsmana minnətdarlıq ediblər. Qeyd olunub ki, Vətən müharibəsi dövründə qardaş ölkənin xalqımıza olan mənəvi dəstəyi Azərbaycanla Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq əlaqələrinin möhkəm olmasının daha bir sübutudur.
Habelə görüşdə iştirak edən qonaqlar Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən uşaq, qadın və yaşlılar da daxil olmaqla qətlə yetirilmiş azərbaycanlı mülki şəxslər, o cümlədən ziyan dəymiş mülki obyektlər barəsində məlumatlandırılıb.
Yekun olaraq, Ombudsman tərəfindən qonaqlara təsisatın loqosu əks olunmuş xatirə hədiyyələri və sertifikatlar təqdim olunub.

The Azerbaijani Ombudsman received the Turkish psychologists
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Ms. Sabina Aliyeva received a delegation of clinical psychologists and psychotherapists from Turkey. These specialists arrived in Azerbaijan to provide psychological assistance to our servicemen and their families, who suffered physical and moral damage as a result of the Patriotic War that lasted for 44 days, as well as the Armenian terror.
During the meeting, Ms. Aliyeva thanked the Turkish medical experts for visiting our country for this purpose and accepting the invitation to visit the Ombudsman institution.
The psychologists also thanked the Ombudsman for the invitation and noted that the moral support of the brotherly country to our people during the Patriotic War is another proof of the strong ties of friendship and brotherhood between Azerbaijan and Turkey.
The delegation members were also informed about Azerbaijani civilians killed by the Armenian armed forces, including children, women and the elderly, as well as damaged civilian objects.