Ombudsman Səbinə Əliyeva növbəti dəfə qazilərlə görüş keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın Vətən Müharibəsində iştirak etmiş qazilərlə görüşləri davam edir, müalicə olunanlara baş çəkilir, ailələri ziyarət olunur.
Ombudsman Aparatında keçirilən növbəti görüşdə Vətən müharibəsi qaziləri Aleksandr Kornev və Yusif Məmmədov iştirak ediblər.
Ombudsman Vətən müharibəsində müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə şanlı Azərbaycan Ordusunun qazandığı Qələbə münasibətilə qaziləri təbrik edib, onlara minnətdarlığını bildirib.
Səbinə  Əliyeva 44 günlük Vətən müharibəsində Azərbaycan xalqının nümunəvi birlik və böyük şücaət göstərdiyini, respublikamızda hər zaman tolerant mühitdə yaşayan, dinindən, dilindən və etnik mənsubiyyətindən asılı olmayaraq hər bir vətəndaşın ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda bütün səylərini səfərbər etdiyini vurğulayıb.
Görüş zamanı Ombudsman qazilərin qayğıları ilə maraqlanıb və müraciətlərində qeyd etdikləri məsələlərin nəzarətdə saxlanılacağını qeyd edib.

18-01-2021 1448 dəfə oxunub
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva continues meetings with veterans of the Patriotic War, the wounded ones and their families.
Veterans of the Patriotic War, Alexander Kornev and Yusif Mammadov took part in the meeting held at the Ombudsman’s Office.
The Ombudsman congratulated and thanked the veterans upon the victory of the glorious Azerbaijani Army under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief.
S. Aliyeva has emphasized that the Azerbaijani people demonstrated exemplary unity and showed great courage during the 44-day war, every citizen, regardless of religion, language and ethnicity, always living in the tolerant environment in our country, mobilized all efforts for the territorial integrity of the country.
During the meeting, the Ombudsman inquired about the concerns of veterans and noted that the issues raised in their appeals will be kept under her control.