Ombudsman Səbinə Əliyeva Vətən müharibəsi qazisinin ailəsi ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva və Aparatın bir qrup əməkdaşı Vətən müharibəsi qazisi, bu yaxınlarda ailə həyatı qurmuş Abbas Yusifovla görüş keçiriblər.
Görüş zamanı Ombudsman Səbinə Əliyeva yenicə ailə quran cütlüyü təbrik edib, bu ailənin Azərbaycan gəncliyi üçün nümunə olduğunu qeyd edib. Ombudsman şəhidlərin qanı, qəhrəmanların şücaəti hesabına qazanılmış zəfər haqqında danışıb, Azərbaycan xalqının müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə torpaqlarımızı işğaldan azad edən əsgər və zabitlərimizə dərin rəğbət hissi duyduğunu vurğulayıb.
Ombudsman qazi ailəsinin qayğıları ilə maraqlanıb, qaldırılan məsələləri nəzarətdə saxlayacağını bildirib. Səbinə Əliyeva gənc ailəyə səadət arzulayıb və Ombudsman Aparatı adından onlara ailə qurmaqları münasibəti ilə hədiyyələr təqdim edilib.
Qazi Abbas Yusifov dövlət tərəfindən göstərilən dəstək barədə məlumat verib, diqqətə görə Ombudsmana təşəkkürünü bildirib.
Görüşdə Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Teymur Səmədov və əməkdaş Araz Fərhadov da iştirak ediblər.
Qeyd edək ki,    leytenant Abbas Yusifov Suqovuşan və Talış istiqamətində gedən döyüşlərdə iştirak edib, sentyabrın 30-da minaya düşməsi nəticəsində sol ayağı amputasiya olunub. Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən 3cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif olunub.

Ombudsman Sabina Aliyeva visited a family of the veteran of the Patriotic War
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Sabina Aliyeva and several staff members of the Ombudsman Office visited the family of Abbas Yusifov, a newly-wed veteran of the Patriotic War.
During the meeting, the Ombudsman congratulated the newly married couple noting that their family is a good example for the young people of Azerbaijan. She expressed that the Azerbaijani people feel sympathy for all soldiers and military officers for their courage and heroism as a result of which they liberated our lands from occupation under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief.
The Ombudsman learned the concerns of the young family, noting that she would take the raised issues under her control.
Furthermore, Sabina Aliyeva delivered her good wishes and presented gifts of the Ombudsman Office to the newlyweds.
In his turn, the war veteran spoke about the state care provided to him and thanked the Ombudsman for her attention.
Teymur Samadov, the First Deputy Head of the Sumgayit City Executive Power, and a staff member, Araz Farhadov also took part at this meeting.
Worth noting that Lieutenant A. Yusifov participated during hostilities in Sugovushan and Talish directions and on September 30, he got injured as a result of a mine blast, wherefore s a result of which he underwent left leg amputation. He was granted with the 3rd degree Order “For the Service to the Fatherland” by the President of the Republic of Azerbaijan.