Ombudsman Səbinə Əliyeva qazilərlə görüş keçirib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Vətən Müharibəsi iştirakçısı olmuş bir qrup qazi ilə görüş keçirib. Ombudsman Aparatında keçirilən görüş zamanı ehtiyatda olan mayor Ziyadov İlkin Eldar oğlu, ehtiyatda olan kapitan Məmmədov Anar Yaşar oğlu, kapitan Muradov Zaman Müqabil oğlu və baş leytenant Daşdəmirov Qədir İsmayıl oğlu iştirak ediblər.
Ombudsman əvvəlcə qazilərimizi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan şanlı Qələbə münasibəti ilə təbrik edib, işğal altında olan torpaqlarımızın azad edilməsinə görə Azərbaycan xalqının Ordumuzun əsgər və zabitlərinə dərin minnətdarlıq hissi duyduğunu qeyd edib.
Səbinə Əliyeva görüşdə dövlət tərəfindən şəhid ailələri və qazilərə göstərilən diqqət barədə danışıb. Ombudsman, həmçinin qazilərin qayğıları ilə maraqlanıb və onların qeyd etdikləri məsələləri nəzarətdə saxlayacağını bildirib.

19-12-2020 1922 dəfə oxunub
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of Azerbaijan Sabina Aliyeva met with a group of veterans of the Patriotic War. The reserve major Ziyadov Ilkin Eldar oglu, reserve captain Mammadov Anar Yashar oglu, captain Muradov Zaman Mugabil oglu and senior lieutenant Dashdamirov Gadir Ismayil oglu took part in the meeting held at the Ombudsman Office.
The Ombudsman first congratulated our veterans on the glorious Victory in the 44-day Patriotic War under the leadership of the President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, noting that the Azerbaijani people are deeply grateful to the soldiers and officers of our Army for the liberation of our occupied territories.
During the meeting, Sabina Aliyeva spoke about the state care to the families of martyrs and veterans. The Ombudsman also inquired about the concerns of veterans and noted that the issues raised by them will be in her focus of attention.