Ombudsman Aparatının məlumatı
Bəzi kütləvi informasiya vasitələrində Ombudsmanın və onun regional mərkəzlərinin fəaliyyətinin dondurulması ilə bağlı həqiqətə uyğun olmayan məlumatlar yayılmışdır.
Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, Ombudsman Səbinə Əliyeva Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) haqqında Konstitusiya Qanunu ilə ona verilmiş sələhiyyətlər çərçivəsində öz fəaliyyətini davam etdirməkdədir.
Gündəlik olaraq Müvəkkilin ünvanına daxil olan müraciətlər icraata götürülərək qanuna müvafiq surətdə araşdırılır, sorğular göndərilir, onlayn maarifləndirmə tədbirləri və görüşlər həyata keçirilir.

28-08-2020 1504 dəfə oxunub
Some media outlets spread untrue information about the suspension of activity of the Ombudsman and her Regional Centers.
We would like to inform you that the Ombudsman Sabina Aliyeva continues her activities within the powers given to her by the Constitutional Law on the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan.
The Commissioner also continues receiving appeals on a daily basis, which are also taking up for the investigation in accordance with the law, sending requests to competent bodies, as well as holding and organizing online awareness-raising events and meetings.