Ombudsman Aparatı aztəminatlı ailələrə ərzaq yardımları edib
Məlum olduğu kimi, yeni növ koronavirus (COVID-19) pandemiyasına qarşı mübarizə məqsədilə ölkəmizdə elan olunmuş xüsusi karantin rejimi çərçivəsində tətbiq edilən izolyasiya tədbirləri ilə əlaqədar Azərbaycan Prezidenti cənab İlham Əliyevin “Biz birlikdə güclüyük!” şüarına və Birinci Vitse-Prezident Mehriban xanım Əliyevanın çağırışlarına qoşularaq sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən insanlara dəstək aksiyasına qoşulanların əhatə dairəsi genişlənməkdə davam edir.
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) təsisatı da həmin xeyirxah aksiyaya qoşularaq paytaxtda və regionlarda aztəminatlı ailələrə, yaşı 65-dən yuxarı tənha yaşlı insanlara, eləcə də tənha yaşayan və özünəqulluq qabiliyyəti olmayan əlilliyi olan şəxslərə müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət sovqat paylanılmasını təşkil etməklə onlara dəstək göstərir.
Ayrı-ayrı vətəndaşlar və korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində müxtəlif özəl şirkətlər, fərdi sahibkarlar tərəfindən sosial baxımdan həssas əhali qruplarından olan insanlara mövcud imkanlar daxilində maddi və mənəvi dəstəyin göstərilməsi onların rifah halının yaxşılaşması və xüsusi karantin rejiminin tətbiq olunduğu hazırkı şəraitdə mühüm əhəmiyyətə malik “Biz birlikdə güclüyük”, “Evdə qal – Sağlam ol” və digər bu kimi şüarlarla həyata keçirilən kampaniyanın geniş təbliği baxımından çox önəmlidir.
Bir daha ölkə ictimaiyyətinə müraciət edərək onları sosial baxımdan həssas əhali qruplarından olan insanlara diqqət və qayğının bariz təzahürü olan bu kimi xeyirxah aksiyalarda fəal iştirak etməyə çağırırıq.

16-04-2020 1314 dəfə oxunub
As known, many persons are joining the action in support of the persons from socially vulnerable groups of population in response to Mr. President Ilham Aliyev’s slogan “We are strong together” and to the First Vice-President Ms. Mehriban Aliyeva’s call regarding isolation precautions during the special quarantine regime enacted in the country to fight COVID-19.
The Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan also joined this campaign to support the low-income families in Baku and regions by distribution of parcels containing various food products to the lonely persons aged over 65, as well as persons with disabilities, who live alone and cannot take care of themselves.
This is also very significant to provide financial and moral support to socially vulnerable population groups to the possible extent by different individuals, private companies or entrepreneurs in scope of corporate responsibility strategy in terms of improving welfare of those persons. This will also contribute to extensive promotion of this campaign realized under the slogans “We are strong together” and “Stay at home-Stay healthy”, which are of specific importance during the current special quarantine regime.
Once again, we call on the public to participate actively in such charity campaigns, which clearly show the attention and care to the socially vulnerable population groups.