“XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda məqalə qəbulu elan edilir
30-04-2020 1745 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Məhkəməsi Azərbaycan Respublikasının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda onlayn elmi-nəzəri konfrans keçirəcək.
Konfransın materialları əsasında məqalələr toplusu nəşr olunacaq. İştirak üçün təqdim olunan materiallar 2020-ci il may ayının 5-dək Azərbaycan Respublikası Konstitusiya Məhkəməsinə göndərilməlidir.
Məqalələrə dair tələblər:
Məqalələr üç  dildə - Azərbaycan, rus və ya ingilis dilində qəbul edilir.
Məqalələrin həcmi 5 səhifədən az olmamalıdır.
Məqalələrdə müəllif(lər)in adı, soyadı, işlədiyi təşkilat, təhsil aldığı müəssisə, müəllifin elektron poçt ünvanı və əlaqə telefonu göstərilməlidir.
Məqalələr Microsoft Word formatında təqdim edilməlidir, sətirlərarası interval − 1,5, şrift ölçüsü − 12.

Call for submission of articles is announced on “Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in the 21st century”
30-04-2020 1659 dəfə oxunub
The Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan will hold an online scientific-theoretical conference on “Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in the 21st century”, which is dedicated to the 97th birth anniversary of the National leader Heydar Aliyev. Conference materials will be included in the conference proceedings. The articles submitted for participation must be sent to the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan until May 5, 2020. Article requirements are the following:
1) The article can be written in three languages - Azerbaijani, Russian or English.
2) The minimum length of the article must be five pages.
3) The article must indicate the author’s (authors’) name, surname, organization, educational institution, e-mail and phone number.