Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi “Gənclərin dini radikalizm, narkomaniya və digər zərərli vərdişlərdən qorunması” mövzusunda tədbir təşkil edib
29-01-2020 1341 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsman) Cəlilabad Regional Mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Lənkəran bölgəsi üzrə şöbəsi, Lənkəran  Şəhər Təhsil Şöbəsi və Lənkəran Şəhər-Rayon Polis Şöbəsinin birgə təşkilatçılığı ilə şəhərin R.Bədəlov adına 9 saylı tam orta məktəbində “Gənclərin dini radikalizm, narkomaniya və digər zərərli vərdişlərdən qorunması” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri, DQİDK-nın Lənkəran bölgəsi üzrə şöbəsinin əməkdaşları, Lənkəran Şəhər Təhsil Şöbəsi əməkdaşları, Lənkəran Şəhər-Rayon Polis Şöbəsinin Yetkinlik yaşına Çatmayanlarla Profilaktik İşin Təşkili qrupunun inspektoru, məktəbin direktoru, müəllimlər və şagirdlər iştirak ediblər. Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzinin rəhbəri Ziya İsmayılov “Fundamental hüquqlar” mövzusunda çıxış edib.
Tədbirdə gənclərin narkomaniyadan, digər zərərli vərdişlərdən, yad ideoloji təsirlərdən qorunmasının, onların milli ruhda, milli-mənəvi dəyərlər əsasında tərbiyə olunmalarının vacibliyi diqqətə çatdırılıb.

Jalilabad Regional Center of the Ombudsman organized event on "Protection of youth from religious radicalism, drug addiction and other harmful habits"
29-01-2020 1255 dəfə oxunub
Jalilabad Regional Center of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Lankaran Regional Department of the State Committee on Religious Associations (SCRA), Lankaran City Education Department and Lankaran City District Police Department co-organized an event on the topic “Protection of youth from religious radicalism, drug addiction and other harmful habits” at the school No. 9 named after R.Badalov.
The event was attended by the head of the Ombudsman’s Jalilabad Regional Center, staff members of Lankaran Regional Department of SCRA, Lankaran City Education Department, and inspector of the group on Organization of Preventive Work with Juveniles, the school principal, teachers and students. The head of the Ombudsman’s Jalilabad Regional Center, Ziya Ismayilov delivered a speech on “Fundamental Rights”.
The event highlighted the importance of protecting young people from drug addiction, other harmful habits and such kind of ideological influences and their upbringing in a national spirit and moral values.